Letni Kurs Gitary w Krzyżowej - profesjonalne wakacje dla gitarzystów!
2015-05-14

Raz do roku Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży (MDSM) w Krzyżowej na Dolnym Śląsku zamienia się w prawdziwą mekkę gitarzystów. Pod jednym dachem spotykają się znani w Europie wirtuozi gitary, uczniowie szkół muzycznych oraz ci, którzy swoją przygodę z gitarą dopiero zaczynają. Tak rozpoczynają się warsztaty, wymiana doświadczeń i wspólne koncertowanie.


Wakacyjne spotkanie z mistrzami


Wśród nauczycieli, przyjeżdżających na Kurs, są nazwiska, które od lat przyciągają miłośników gitary. Dlatego na indywidualne lekcje do Marka Pasiecznego, Krzysztofa Pełecha czy Roberta Horny, warto zgłosić się z wyprzedzeniem. W gronie znakomitych polskich wirtuozów w Krzyżowej pojawi się też Michał Stanikowski oraz charyzmatyczny pedagog, Zbigniew Dubiella. Co roku organizatorzy zapraszają również wybitnych gitarzystów klasycznych z zagranicy. W tym roku do Krzyżowej przyjedzie Aniello Desiderio z Włoch, Finn Svit z Danii, Philippe Villa z Francji i Carlos Piñana z Hiszpanii, który poprowadzi zajęcia z gitary flamenco.


Kurs w Krzyżowej nie jest dedykowany jedynie gitarzystom klasycznym i flamenco. W tym roku zaplanowane zostały również zajęcia z muzyki rozrywkowej, prowadzone przez znakomitą wrocławska gitarzystkę – Magdę Czwojdę oraz warsztaty fingerstyle, pod kierunkiem, jednego z najlepszych gitarzystów akustycznych, Piotra Resteckiego.


Indywidualny plan zajęć


Dużym atutem Kursu jest możliwość ułożenia swojego planu według własnych potrzeb. Uczestnicy nie tylko sami wybierają nauczycieli i rodzaj zajęć, ale również czas trwania Kursu. Do Krzyżowej można przyjechać na pełne 8 dni lub na kilka. Pakiety umożliwiają też wybór pomiędzy zajęciami indywidualnymi i grupowymi. Natomiast pakiet „opiekun” czy „kibic” dają szansę na przyjechanie do Krzyżowej bez aktywnego uczestniczenia w zajęciach. Jest to znakomite rozwiązanie dla rodziców lub partnerów osób, które chcą wziąć udział w warsztatach. Letni Kurs Gitary jest bowiem skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku czy umiejętności.


Oczywiście wszyscy uczestnicy poniżej 18 roku życia mają zapewnioną stałą opiekę wychowawców, którzy nie tylko dbają o ich bezpieczeństwo, ale także pomagają w organizacji czasu.


Wyjątkowe miejsce


MDSM w Krzyżowej, na terenie którego odbywa się Kurs, to wyjątkowe miejsce położone z dala od miejskiego gwaru, na skraju Gór Wałbrzyskich. Przepiękny kompleks pałacowy z połowy XIX wieku oferuje znakomite warunki zakwaterowania oraz zapewnia przestrzeń do zajęć warsztatowych i wieczornych koncertów, które podczas Letniego Kursu Gitary odbywają się niemal każdego dnia. Na tych kilka dni również piękny pałacowy dziedziniec zamienia się w wielką plenerową salę do ćwiczeń gry na gitarze.


Więcej informacji o Kursie w Krzyżowej na: www.gitara.krzyzowa.pl oraz na profilu Facebook: Summer Guitar Workshop Krzyżowa.

powrót do listy