dachoratka
Strona główna Aktualności Leczenie zaćmy w czeskim Cieszynie
Stolarka budowlana
Pokrycia dachowe
Izolacje budowlane
Materiały budowlane
Zapewniamy transport
i rozładunek
więcej...  
Pipe Life
Juwoe Poroton Polska
HeidelbergCement Polska
Aluplast
wiecej...  
Nike Air Jordan XXX White Black Wolf Grey Galaxy Retro 2016 811006-101 sz 9.5 BRAND NEW Jordan V Wolf Grey Graphite Metallic Size 10 Nike Air shoes Retro 5http://www.top-jordans.com Nike Air Jordan 6 Sport Blue Sz 12 Retro 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 13 14 15 17 23 45Nike Air Jordan 11 XI Retro 72-10 Size 10.5 Brand New Jordan Gym Red 12scheap jordan shoes Nike Air Jordan XII Retro 12 Flu Game 2016 Black Varsity Red 130690-002 size 11Nike Air Jordan V 5 White Fire Red Black 23 136027-120 US 12 AJ5 4 3 2 1 Nike Air Jordan 1 Pinnacle Vachetta Tan 705075 201 sz 8cheap jordan shoes for sale Nike Air Force 1 '07 BRED Jordan Black Red 9.5UK NEW! Basketball Trainers RARENike Jordan Super.Fly 5 X V Blake Griffin Blue Infrared 23 Basketball 850700-404 Air Jordan 1 Pinnacle "Pinnacle" - 705075 130 - 2015cheap jordans Size 10Men's Air Jordan Retro V 5 Metallic Size 7.5 Nike Air Jordan 12 Retro [130690-600] Basketball Alternate Red/White-Blackcheap jordan shoes for sale Authentic 2001 Nike Air Jordan XVI Original Size 12.5Nike Air Jordan Retro III Fire Red Shoes 2013 Sz.11.5 NICE!! NIKE JORDAN MELO M9 DS YEAR OF THE SNAKE SZ 11cheap jordan shoes 2010 Nike Air Jordan Flint 13 Size 10 vvvvnds og all message For PaypalNike Jordan CP3. VIII 8 / AE X Chris Paul Mens Basketball Shoes Sneakers Pick 1 Jordan 3 Black Cement 2001 UK 9.5cheap jordans for sale 2004 Air Jordan 2 White/Blk/Red Size 9 UsedNike Air Jordan Retro 4 OG Basketball Shoes 840606-192 Size 9.5 Nike Air Jordan Gym Red 12 XII Retro Alternate White Cherry 130690 600 Size 11.5cheap jordans for sale Nike Jordan 5 AM Black White Air Max Mens Basketball Shoes Sneakers 807546-010Johnny Kilroy Air Jordan 10 Nike Air Jordan Retro 12 Gym Red sz 13 Master French Flucheap jordans for sale Nike Air Jordan 12 Retro White/French Blue-Metallic Silver-Varsity 130690-113
Jeżeli jeste?zainteresowany promocjami i ofertami specjalnymi - dopisz swój e-mail.
 
Aktualności
Leczenie zaćmy w czeskim Cieszynie
2015-05-30

Każdy z pacjentów Kliniki NeoVIze w czeskim Cieszynie to ciekawa historia, począwszy od diagnozy aż do miejsca na długiej liście oczekujących na usunięcia zaćmy w Polsce. Tylko puenta jest taka sama – w końcu wszyscy zrezygnowali ze „stania” w kilkuletniej kolejce i przyjechali do czeskiego Cieszynie, gdzie nie tylko termin operacji starano się dostosować do ich możliwości i kalendarza, ale też w standardzie wszczepiono im jednoogniskową soczewką wewnątrzgałkową Acrysof Natural z żółtym filtrem chroniącym siatkówkę renomowanej amerykańskiej firmy Alcon. 
dr Kalandrova

Refundacja kosztów leczenia za granicą to efekt "dyrektywy transgranicznej", która umożliwia zwrot kosztów leczenia poza Polską. Przypomnijmy też, że na wykonanie takiego zabiegu w trybie ambulatoryjnym nie jest wymagana żadna zgoda NFZ. Wystarczy, że lekarz rodzinny wystawi nam skierowanie do lekarza okulisty. Z tym skierowaniem przyjeżdżamy do NeoVize.

Rodzina przeciw zaćmie   

- Od wielu lata zmagam się z chorobą siatkówki. Tak długo, jak z lewym okiem wszystko wydawało się być w porządku w miarę normalnie funkcjonowałam. Wiecie Państwo obowiązków nikomu z nas nie zbywa, nie można ot po prostu usiąść i powiedzieć nie dam rady – wspomina Natalia Wyrobiec z Jastrzębia Zdroju. – W październiku ubiegłego roku okazało się, że mam zaawansowaną zaćmę, Miałam szczęście – podkreśla. – W szpitalu wzięli pod uwagę chorobę siatkówki w drugim oku i wyznaczyli bardzo szybki termin zabiegu już w 2017 roku. Rozumiecie państwo, co to znaczy?  Przez 3 lata, z tygodnia na tydzień widzieć mniej w gęstniejącej mgle - kończy.

Według specjalistycznego portalu „Świat Przychodni” czas oczekiwania w kolejce w Jastrzębiu Zdroju wynosi od 1026 do ponad 4000 dni. To oznacza, że część pacjentów pozbędzie się zaćmy dopiero w 2026 roku.

W styczniu okazało się, że zaćma postępuje bardzo szybko. – Cała rodzina zmobilizowała się żeby mi pomóc. Córka dowiedziała się, że mogłabym praktycznie bez czekania, zoperować oko w czeskiej klinice NeoVize i potem wystąpić do NFZ o refundacje – pani Natalia na chwilę przerywa. – Bez kolejki, bez znajomości, praktycznie od ręki – nie to nie mogło być prawdziwe. Myślałam, że takie rzeczy się nie zdarzają – powtarza. – Dlatego za weryfikowanie tych informacji wziął się mąż. Proszę państwa, po kilku dniach byłam pewne, że z radości sam podda się tej operacji i to pomimo tego, że nie ma zaćmy – uśmiecha się.

10 dni, zamiast 3 lat

Piotr Wyrobiec najpierw znalazł klinikę na Facebooku, a potem „na lewo wywrócił” ich stronę internetową.  – Byliśmy pod wrażeniem, jak wszystko dokładnie jest opisane i wytłumaczone. Że cennik przejrzysty i bez  ukrytych opcji z gwiazdką – wspomina pacjentka NeoVize. – Wreszcie 31 marca pojechałam na wizytę lekarską. Po badaniach kilka minut szczypałam się w dłoń. Biorąc pod uwagę chorobę siatkówki w drugim oku zaproponowano mi ekspresowy termin zabiegu. Proszę Państwa – oni mnie przeprosili, że będę musiała poczekać aż 10 dni. Już nie wspomnę, że wszyscy mówią po polsku, że w czasie każdego badania dokładnie wyjaśniają, po co jest robione i do czego jest potrzebne. Z taką serdecznością i troską rzadko można się spotkać. A co samego zabiegu to zaświadczam, ze nic nie boli. Nie minął jeszcze miesiąc a ja cieszę się mogąc wreszcie przeczytać sms-y od córki. Niestety widzę też, że okna wymagają umycia – dodaje poważniej.

Zaraz po zabiegu – pan Piotr poszedł do szpitala, aby wypisać żonę z kolejki. – Najlepsze było potem, jak już opowiedziałem, co i dlaczego, pani w recepcji poprosiła mnie o kontakt do NeoVize, bo jej matka musi czekać na operację jeszcze kilka lat i też by chciała ją przyśpieszyć. No to dałem numer telefonu. I nadal daję różnym znajomym, bo szkoda życia na zaćmę – wyraźnie zadowolony mówi Piotr Wyrobiec

Czas na drugi tysiąc

Pierwszy z ponad tysiąca dotychczasowych pacjentów przyjechał do Kliniki NeoVize w Czeskim Cieszynie z Tychów. Był koniec października 2013 roku. Najmłodszy z przebadanych miał 35 lat, najstarszy równo 50 lat więcej. Placówka wchodzi w skład czesko-słowackiej sieci klinik, która dysponuje ośrodkami w Pradze, Bratysławie i Brnie. W ramach wewnętrznego podziału realizowanej opieki medycznej Cieszyn specjalizuje się w zabiegach usunięcia zaćmy, leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej AMD oraz profilaktyce jaskry. Pacjenci z innymi schorzeniami po wstępnej diagnozie kierowani są do Brna.

Pacjenci Kliniki Okulistycznej Neovize spotykają się na Facebooku, gdzie tworzą sympatyczną społeczność, która nie tylko na bieżąco informuje się o nowych „wzrokowych wrażeniach”, ale i zachęca innych do „wzięcia zaćmy” we własne ręce. 

Decydując się na skorzystania z usług czeskich okulistów pamiętaj, że NFZ zwróci ci maksymalnie tyle, ile za dany zabieg płaci polskim placówkom. W najpopularniejszym przypadku – tj. za usunięcie zaćmy niepowikłanej z jednoczesnym wszczepieniem soczewki NFZ zwróci maksymalnie 2.340 zł.  W cieszyńskiej Klinice Okulistycznej NeoVize każdy pacjent otrzymuje komplet dokumentów niezbędnych do przedstawienia w NFZ. Potem wystarczy już tylko, aby wypełnił wniosek o zwrot i dostarczył do placówki NFZ komplet dokumentów. Czas oczekiwania na zwrot pieniędzy wynosi od 2 miesięcy.

Wanda Pilch

powrót do listy
 
Kleje
Zaprawy
Okna drewniane
Profile faliste
Fondaline - Charakterystyka
wiecej...  
Pustaki ceramiczne
Profile faliste
Fondaline - Charakterystyka
Kleje
Zaprawy
wiecej...  
więcej...
Strona główna O firmie Oferta Usługi Promocje Katalog firm Technologie Porady budowlane Forum dyskusyjne Galeria Kontakt
Copyright © FELIX 2006
Wykonanie: 2M SYSTEM