Szybkie metody na lepsze trawienie
2015-06-05

Lubimy jeść smacznie, to pewne. A polska kuchnia nie należy raczej do lekkich i delikatnych dla żołądka, dlatego często po obfitym posiłku zmagamy się ze zgagą i niestrawnością, a to przecież nic przyjemnego. Istnieją jednak łatwe i całkiem przyjemne sposoby, by jedzenie kojarzyło man się wyłącznie z przyjemnością i pełnym brzuchem.


 


Kłopoty z trawieniem ma niemal każdy z nas. Nie zawsze wynikają one z przejedzenia czy spożywania ciężkich potraw. Niekiedy ich przyczyną może być nietolerowanie niektórych składników pokarmowych, wolniejszy metabolizm czy zbyt szybkie jedzenie lub stres. Jedzenie powinno stanowić dla nas chwilę relaksu i przyjemności, a nie kolejną pozycję na liście rzeczy do odhaczenia. Pamiętajmy, że złe trawienie ma wpływ na całą pracę naszego organizmu. Może powodować wiele poważnych chorób, ale również być przyczyną dolegliwości, które znacznie uprzykrzą nasze życie: trądzik, zaparcia, zaburzenia snu, wahania nastroju czy zaburzeń hormonalnych.


 


Najprostszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z ciężkich potraw, ale czasami jest to niemożliwe. Dlatego też warto sięgnąć po inne rozwiązania, które nie tylko ułatwią przemianę materii, ale również pozwolą raz na jakiś czas sięgnąć po coś smakowitego. Na początek warto do codziennego menu włączyć produkty, które na stałe wyregulują pracę układu trawiennego, jak np. płatki owsiane. Również stosowanie przypraw pobudzających przemianę materii nie tylko sprawi, że potrawy będą smakować jeszcze lepiej, ale także wprowadzi na stałe aromat w naszej kuchni. Do takich zaliczamy: cynamon, chilli,oregano, tymianek, kminek, cząber, bazylię.


 


Po obfitym posiłku należy z kolei wypić filiżankę ziołowej herbaty. Niewątpliwie najlepiej sprawdza się mięta pieprzowa, werbena, melisa czy dziurawiec. Można również sięgnąć po klasyczną czarną herbatę, która dzięki zawartej w niej teinie pobudza wydzielanie soków trawiennych w żołądku. Dwie godziny po jedzeniu można również zaparzyć sobie czerwoną herbatę, która pobudza metabolizm. Doskonałym sposobem, stosowanym już przez Kleopatrę jest picie napoju z octu. Łyżkę tego produktu mieszamy z przegotowaną wodą i łyżką miodu. Lepsze trawienie i przy okazji odchudzanie gwarantowane. Wszystkie produkty dostępne w sklepie ekologicznym – www.Przystanekpozdrowie.pl 

powrót do listy