Felix Myszkow poleca dachówki ceramiczne - tradycyjne piękno dachu.
2009-05-06
Zalety ceramicznych technologii pokrywania dachu są liczne. Okazuje się, że materiały budowlane wykonane tą metodą są ciche, trwałe i bardzo praktyczne.

Składy budowlane coraz częściej w swych ofertach proponują ceramiczny budulec. Dachówki ceramiczne są uniwersalne. Można wykorzystać je w pokryciu dachów budynków zabytkowych, jak i w realizacji nowych konstrukcji, uzyskując efektowny kontrast.
Są one jednak najczęściej wybierane przy pracach renowacyjnych przeprowadzanych na zabytkach i obiektach sakralnych. Ceramiczny budulec najlepiej rekonstruuje atmosferę dawnych czasów, zachowując klasyczny charakter obiektów.

Dachówki ceramiczne są niezwykle praktyczne. Materiały budowlane z tego budulca doskonale wytłumiają pomieszczenia na poddaszu. Są bardzo trwałe i nie blakną pod wpływem słońca. Składy budowlane Felix Myszkow polecają dachówki średzkie producenta Roben Ceramika Budowlana, gdyż doskonale znoszą wysokie temperatury nie odkształcając się w znacznym stopniu.

Dachówki ceramiczne nie wymagają odnawiania. Z pewnością istotny jest także fakt, iż są bardzo gładkie i szczelne, chroniąc dom przed deszczem. Trwała kolorystyka zaś, jest niezwykle odporna na zabrudzenia. Warto także dodać, że materiały budowlane z ceramiki są niepalne.


powrót do listy