Ratunek na upały
2015-07-10

Najważniejszą zasadą w czasie upałów, kierowaną szczególnie do seniorów, jest niewychodzenie z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby. To prawda, ale niekiedy nawet tam doskwiera wysoka, letnia temperatura. Dlatego tak ważne jest, by pomóc organizmowi nieco się ochłodzić, również od środka. A to zapewni nam odpowiednia dieta.

Zdrowa Ekologiczna Żywność 

Spożywanie herbatek ziołowych to dla seniora żadna nowość. W końcu w podeszłym wieku to najskuteczniejsze, najbezpieczniejsze i najmniej inwazyjne lekarstwa, niemal na każdą dolegliwość. Również na upały zioła mogą okazać się najbardziej skutecznymi wspomagaczami, zwłaszcza, że zawierają mnóstwo wartości odżywczych, które przy tak wysokich temperaturach są wydalane wraz z potem znacznie szybciej niż normalnie.

 

Zioła pomogą je nie tylko uzupełnić, ale również naturalnie ochłodzić organizm. Melisa, szałwia, lawenda, bazylia dodane do napojów w postaci suszonej lub świeżej bądź też spożywane jako herbatki ziołowe mogą przynieść ogromną ulgę, a przy okazji podbudować organizm. Podczas upałów powinniśmy też nico więcej solić, bowiem to właśnie tego minerału pozbywamy się z potem najwięcej.
powrót do listy