Glinka – złoty środek na urodę
2015-08-02

Glinka kosmetyczna to jeden z najbardziej naturalnych minerałów, który wykorzystywany jest w kosmetyce w niezmienionej formie. Jest również bardzo popularnym składnikiem maseczek do twarzy, a także pojawia się w czystej postaci. Dostarcza skórze niezwykle cennych minerałów, odżywia ją i nadaje jej zdrowy koloryt.

 

Najważniejsze w glince jest to, że istnieje jej kilka rodzajów, które można dobrać do każdego rodzaju cery. Zazwyczaj stosuje się jako maseczki na twarz, ale z powodzeniem wykorzystuje się je do kąpieli pielęgnacyjnych. Największą zaletą glinki jest to, że wyciąga ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, jak nadmiar sebum czy produkty metabolizmu skóry. Ma ona ładunek dodatni, a więc przyciąga te dodatnie charakterystyczne dla zanieczyszczeń. Poza tym mają bogatą zawartość minerałów: krzem, wapń, magnez, potas, żelazo, fosfor, cynk, miedź, selen. Nie tylko oczyszczają, ale również wygładzają, uelastyczniają i odżywiają skórę twarzy.

 

Nie ma też wątpliwości, że najwięcej tych wartości mają naturalne, nieprzerobione glinki, które najlepiej kupować w sklepach ekologicznych w postaci proszku lub już gotowej pasty. Im wyższa zawartość glinki w produkcie, tym jej działanie bardziej intensywne. Dostępnych jest kilka kolorów glinki, z których każdy działa inaczej. Zielona przeznaczona jest dla cery tłustej, trądziku, bo wysusza, oczyszcza i dezynfekuje. Czerwona najlepsza jest dla cery mieszanej ze skłonnością do naczynek. Żółta ma dużą zawartość żelaza, dlatego najlepsza będzie dla cery dojrzałej. Biała, najpopularniejsza, jest dla cery suchej, wrażliwej. Poprawia koloryt skóry i regeneruje.
Aneta Raksimowicz
powrót do listy