Precyzja pomiaru szczelności wentylacji.
2009-06-23

Składy budowlane Felix Myszków, w trosce o bezpieczeństwo swoich klientów, włączyły do swojej oferty profesjonalne urządzenia do testowania szczelności systemów wentylacyjnych. Firma Lindab, producent tego typu urządzeń, udowodniła, że proces pomiaru może być jednocześnie precyzyjny, jednoznaczny jak i łatwy oraz szybki.

Urządzenia sprawdzające klasę szczelności wentylacji są niezwykle proste w obsłudze. Mechanizm automatycznie dostosowuje pomiar do wybranych ciśnień. Warto zwrócić uwagę na poręczność urządzenia, jaką gwarantuje jego architektura. Wszystkie urządzenia pomiarowe wbudowano, nie ma zatem dodatkowych elementów luźnych.

Korzystając z urządzenia do pomiaru szczelności wentylacji firmy Lindab, mamy pewność, że pomiar jest poprawny i precyzyjny. Operacja dokonania pomiaru jest całkowicie zautomatyzowana, zaś mierzenie stopnia szczelności odbywa się zgodnie z obowiązującymi normami: PN-EN 12237 oraz PN-EN 1507. Dodatkowo rozmiary urządzenia sprawiają, że jest ono niezwykle funkcjonalne. Dzięki stosunkowo małym gabarytom łatwo je przenieść, obsłużyć a także przechować.

Składy budowlane Felix Myszków po raz kolejny podkreślają wagę dokładnych wymiarów szczelności. Przede wszystkim istnieje prawny obowiązek, w trakcie konstruowania i wykonywania systemów wentylacji, zapewnienia jej regulowanej normami lub dodatkowymi umowami klasy szczelności.

Warto zaznaczyć, że system wentylacyjny z wyższą klasą szczelności jest zdecydowanie bardziej korzystny. System taki obniża zużycie energii, minimalizując koszty i nakłady finansowe na budowę.

powrót do listy