Górażdże właścicielem Duda Beton i Duda Kruszywa
2015-11-15

Górażdże Cement SA zostały głównym udziałowcem spółek Duda Beton sp. z o.o. i Duda Kruszywa sp. z o.o. Przygotowywana od kilku miesięcy transakcja została sfinalizowana w dniu 15 października br. po wydaniu zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta na przejęcie przez Górażdże Cement SA kontroli nad tymi spółkami.

Spółka Duda Beton prowadzi produkcję betonu towarowego na terenie 7 wytwórni, z których dwie zlokalizowane są w Warszawie, dwie we Wrocławiu, a pozostałe w Oleśnicy, Opolu i w Brzeziu. Do spółki Duda Kruszywa należą dwie kopalnie surowców mineralnych położone na Opolszczyźnie koło Lewina Brzeskiego. W najbliższych miesiącach nowo zakupione kopalnie i wytwórnie betonu towarowego zostaną włączone w struktury organizacyjne Grupy Górażdże.

Felix dystrybutor cementu Górażdże.

Transakcja jest elementem realizowanej w tym roku strategii inwestowania w zwiększenie mocy produkcyjnych linii kruszyw i betonów. Po przejęciu 100 % udziałów w spółkach Duda Beton i Duda Kruszywa, Grupa Górażdże dysponuje obecnie siecią 61 wytwórni betonu towarowego i eksploatuje złoża żwirów i piasków w 17 kopalniach surowców mineralnych.

- Jesteśmy przekonani, że połączenie doświadczeń uznanego na rynku producenta betonu towarowego  i kruszyw z doświadczeniem międzynarodowego koncernu HeidelbergCement, do którego należy Grupa Górażdże, przyniesie naszym kontrahentom dodatkowe korzyści. Naszą wspólną przyszłość chcemy opierać na wytwarzaniu i terminowym dostarczaniu najwyższej jakości produktów z poszanowaniem środowiska naturalnego i dobrosąsiedzkich relacji – mówi Maciej Marciniak, Prezes Górażdże Beton sp.o.o.

powrót do listy