Soczewka AcrySof® IQ PanOptix® rozwiązanie dla wymagających
2015-12-07

Spośród 3000 pacjentów, którzy w ciągu dwóch lat skorzystali z pomocy czeskich okulistów z  Kliniki Okulistycznej NeoVize, systematycznie rosła liczba tych, którzy decydowali się na wszczepienie zaawansowanych soczewek. Soczewek, które nie tylko usuwały zaćmę, ale i pozwalały na skorygowanie innych wad refrakcji takich , jak astygmatyzm i krótko i dalekowzroczność. 


- Kiedy tylko względy medyczne na to pozwalają, proponujemy pacjentowi kilka rozwiązań. Od wszczepienia jednoogniskowej soczewki z filtrem chroniącym przed promieniowaniem UVA/UVB, po zaawansowane technologicznie soczewki toryczne , asferyczne czy wieloogniskowe. Mamy bowiem możliwość - podczas zabiegu usunięcia zaćmy – jednocześnie skorygować występujące u pacjenta wady refrakcji – podkreśla dr Lubomir Továrek.


Pytania o systemowe rozwiązania najczęściej pojawiają się wśród młodszych, czynnych zawodowo pacjentów, zwłaszcza, że zaćma coraz częściej diagnozowana jest u ludzi  miedzy 30 a 50 rokiem życia.


- Mieliśmy świetne doświadczenie z soczewkami trójogniskowymi firmy Zeiss, teraz wprowadziliśmy nowoczesną soczewkę trójogniskową AcrySof® IQ PanOptix® Alcon’a. Zarówno pierwsza, jak i ta druga, to propozycje dla najbardziej wymagających – podkreśla dr Továrek.


Soczewki te zapewniają doskonałe widzenie nie tylko z bliska i z daleka, ale także radzą sobie na średnim dystansie (od 50 cm do 1,5 m). Poza tym PanOptix koryguje aberracje i odblaski, zwłaszcza tzw. efekt „halo”, czyli rozproszenie światła wokół jego źródła.


Warto również wspomnieć, że IQ PanOptix®  ceniona jest przez pacjentów za wyjątkową stabilność w oku.


- To naprawdę najlepsze rozwiązanie – z przekonaniem podkreśla dr Továrek.


powrót do listy