Gonty asfaltowe Matizol
2009-07-19

Ciekawą propozycją pokrycia dachów są gonty asfaltowe. Składy budowlane Felix Myszków polecają gonty firmy Matizol. Materiały budowlane z tej kategorii są dosyć szeroko rozpowszechnione. Budulec pokryciowy gontów jest produkowany na bazie surowców bitumicznych. Jako osnowę stosuje się welon z włókien szklanych.

Gonty asfaltowe firmy Matizol składają się z dwóch warstw. Strona wierzchnia pokryta jest gruboziarnistą mineralną posypką, zaś spodnia warstwa zabezpieczona jest przekładką antyadhezyjną, którą usuwa się przed montażem. Przekładka ta jest wykonana z folii polietylenowej.

Dosyć bogata paleta barw zapewnia szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Klienci mogą wybrać gonty w jednolitej kolorystyce: bordo, zieleń, grafit, brąz a także dostępne od 2007 roku: melanż brąz, melanż orzech, melanż bordo, melanż zieleń.

Kształty gontów także pozostawiają nabywcom możliwie największy wybór. Oprócz klasycznych kształtów, takich jak łuska, prostokąt, trójkąt, firma Matizol wprowadziła gonty o kształcie heksagonalnym, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów.

Składy budowlane Felix Myszków doceniają liczne zalety materiałów budowlanych firmy Matizol. Gonty mineralne zapewniają dużą estetykę pokrycia dachowego, która idzie w parze z funkcjonalnością. Budulec ten nie wymaga konserwacji, zaś jego montaż przebiega bez użycia specjalistycznego sprzętu. Niezwykle istotną cechą jest bezpieczeństwo, gonty nie rozprzestrzeniają ognia. Wysoka jakość tego budulca zapewnia długoletnią trwałość.

Gonty asfaltowe firmy Matizol służą do pokrycia dachów o różnych kształtach i różnym stopniu nachylenia. Stosowane w budownictwie indywidualnym, wielorodzinnym i przemysłowym. Dodatkową zaletą gontów jest to, że mogą być montowane na dachach o nachyleniu od 12 do 75%. Podłoże, do którego zostaną przytwierdzone powinno być sztywne oraz wykonane z desek lub innego materiału umożliwiającego ich montaż.

powrót do listy