Domena FELIX.PL na sprzedaż
2018-08-12
Sprzedamy domenę www.felix.pl. Zapraszamy do negocjacji. Nasza proponowana cena to 105.000,00 złotych netto.
BEZPIECZEŃSTWO PRODUKTÓW 2016
2016-12-04
Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej w Polsce funkcjonuje system nadzoru rynku, którego głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa konsumentów . W ramach systemu kontrole prowadzą: Inspekcja Handlowa, Państwowa Inspekcja Pracy, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Inspekcja Ochrony Środowiska, Urząd Transportu Kolejowego, Nadzór Budowlany, Wyższy Urząd Górniczy, Urzędy Morskie oraz Inspekcja Transportu Drogowego.
DZIEŃ SPRZEDAŻY BEZPOŚREDNIEJ – POZNAJ SWOJE PRAWA
2016-10-23
Aktualizacja danych okazała się zawarciem umowy o zmianę dostawcy usługi, impreza artystyczna - prezentacją urządzeń paramedycznych, a wyjątkowa promocja polegała na sprzedaży sprzętu do gotowania w wygórowanej cenie. Na co uważać, kupując poza lokalem przedsiębiorcy?
STOŁÓWKI SZKOLNE I AKADEMICKIE PRACOWNICZE
2016-10-07
Inspektorzy Inspekcji Handlowej sprawdzili, co jedzą uczniowie oraz studenci. Najwięcej nieprawidłowości dotyczyło oznakowania żywności oraz podawania informacji o cenach, najmniej uwag wniesiono do jakości posiłków
Podsumowanie Jubileuszu XV-lecia działalności Instytutu Energetyki Odnawialnej
2016-09-16
Spotkanie z okazji jubileuszu XV-lecia Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO) odbyło się 7 września 2016 r. na terenie Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Spotkanie poprowadził Pan Grzegorz Wiśniewski, jeden z założycieli i prezes zarządu IEO. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym min. Pani dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, doradca Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, Pan Piotr Zgorzelski, poseł na Sejm RP, Pan prof. Maciej Nowicki, b. Minister Środowiska, Pan Tomasz Podgajniak, b. Minister Środowiska, Pan Krzysztof Zaręba, b. pełnomocnik rządu ds. OZE, Artur Bramora
Energooszczędność na wymiar. Zewnętrzne drzwi ThermoPlus firmy Hörmann
2016-09-02
Świetna termoizolacyjność, dobre zabezpieczenia przeciwwłamaniowe, trwałość oraz atrakcyjny wygląd – takie cechy powinny mieć dobre drzwi wejściowe. Budujący i remontujący domy coraz częściej szukają też drzwi, które jednocześnie można kupić na określony wymiar bez żadnej dopłaty. Wszystkie te oczekiwania spełniają stalowe drzwi wejściowe ThermoPlus firmy Hörmann.
Przewodnik Bezpiecznego Kierowcy
2016-07-29
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, zbyt duża prędkość, niezapięte pasy, nieuwaga, ale przede wszystkim niesprawny samochód i nieprzestrzeganie przepisów dotyczących bezpieczeństwa – to tylko niektóre przewinienia polskich kierowców. Eksperci Gothaer TU S.A. przygotowali specjalny Przewodnik Bezpiecznego Kierowcy. O czym warto pamiętać?
RYNEK WODNO-KANALIZACYJNY
2016-07-15
Kiedy cena za wodę niskiej jakości powinna być obniżona? Czy mieszkańcy powinni płacić za przyłączenie do sieci wod-kan? Kiedy możliwe jest odcięcie dostaw i rozwiązanie umowy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przynosi poradnik przygotowany przez UOKiK
OZE w Polsce. Jest ustawa i co dalej?
2016-07-09
Od 2011 roku RENEXPO® Poland tworzy w Warszawie punkt spotkań dla kluczowych osobowości i ekspertów w celu transferu wiedzy w obrębie sektora energetycznego Wydarzenie to skupia uwagę na głównych źródłach energii odnawialnej w kraju: fotowoltaiice, biogazie, energii wodnej, pompach ciepła i biomasie. Jest to nie tylko miejsce spotkań dla firm prezentujących nowości, ale także miejsce poruszania problemów z jakimi boryka się branża i miejse prognozowalnia rozwoju energii jutra.
TRANSMISJE EURO 2016 – DZIAŁANIA UOKIK
2016-06-28
Prezes UOKiK zwrócił się do Cyfrowego Polsatu i Telewizji Polsat o wyjaśnienia dotyczące działań spółek w związku z transmisjami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Chodzi m.in. o jakość sygnału internetowego, wyłączenie kanałów oferujących darmowe oglądanie meczów, a także stawki za możliwość publicznego odtwarzania spotkań
Polscy producenci pap mają problem
2016-06-18
W ubiegłym roku Polscy producenci pap mieli problem z cenami dumpingowymi narzucanymi przez Rosję. Zdaniem Stowarzyszenia Producentów Pap (SPP) mogło dojść do celowego zaniżenia ceny surowca. W tym roku jesteśmy informowani o azbeście w papach pochodzących z Rosji.
Segmentowe bramy garażowe i drzwi wejściowe
2016-06-10
Chcesz zmodernizować dom, podkreślić jego styl i zabezpieczyć przed ucieczką ciepła, a mieszkańcom zapewnić komfort i bezpieczeństwo? Dobrą okazją może być promocyjna oferta bram i drzwi firmy Hörmann. Automatyczna brama segmentowa RenoMatic 2016
Nasze oczy, 4 ciekawostki o których nie wiemy?
2016-06-03
Wydaje się, że o oczach wiemy wystarczająco dużo. Jednak poza niezbędną funkcją widzenia mają wiele innych, fascynujących właściwości i sekretów, z których nie zdajemy sobie sprawy. Sprawdź 4 najciekawsze informacje, których nie wiemy o naszych oczach.
Oferta Powiatowego Urzędu Pracy PUP
2016-05-30
Start w życie zawodowe nie zawsze bywa prosty. Po skończeniu szkoły, młodzi ludzie nie zawsze potrafią odnaleźć się na rynku pracy, a wynika to często nie z braku umiejętnością, a doświadczenia i wiary w siebie. Często nieskuteczne poszukiwanie pracy, kończy się wizytą w Urzędzie Pracy i rejestracją jako osoba bezrobotna.
Elektrohigiena w miejscu pracy
2016-05-25
Już 1 lipca b.r. wchodzi w życie Dyrektywa UE, dotycząca ochrony pracowników przed polami elektromagnetycznymi. Dokument ten może wpłynąć na zmianę dotychczas obowiązujących zasad BHP w krajach członkowskich. Pomocne w utrzymaniu właściwej „elektrohigieny” mogą być nowoczesne technologie, pozwalające skutecznie obniżyć emisję pól elektromagnetycznych w otoczeniu człowieka.
Bezpieczeństwo produktów – wyniki kontroli zawartości substancji chemicznch
2016-05-18
Inspekcja Handlowa sprawdziła zawartość szkodliwych substancji chemicznych w przedmiotach codziennego użytku. W 92 proc. zbadanych produktów nie stwierdzono nieprawidłowości
BIAŁY cement
2016-05-13
Konkurs dla Młodych Architektów jest jednym z nielicznych konkursów architektonicznych, w którym mogą brać udział młodzi absolwenci architektury (do 30 roku życia). Ciekawa struktura konkursu oraz komisja, w której zasiadają specjaliści i ikony polskiej architektury zachęciły mnie do wzięcia w nim udziału i spróbowania swoich sił. Niewątpliwie, dzięki konkursowi wiele się nauczyłem oraz był on bardzo ciekawym doświadczeniem zawodowym.
Urządzamy poddasze - okna dachowe
2016-05-03
Skośny sufit poddasza wyklucza możliwość zastosowania tradycyjnych dekoracji okiennych. Rolety i markizy projektowane dla okien dachowych z powodzeniem zastępują firany i zasłony. Bogactwo kolorystyki i wzorów w połączeniu z drewnopodobnymi okleinami okien pozwala stworzyć wyjątkową aranżację poddasza. Harmonia czy kontrast – co wybrać?
Kominy KONEKT - Uwaga na podróbki
2016-04-25
Szanowni Państwo, w związku z licznymi informacjami odnośnie pojawienia się na rynku firm o łudząco podobnej identyfikacji wizualnej do firmy Konekt informujemy iż sprzedawane przez te firmy produkty nie mają nic wspólnego z produktami naszej firmy.
Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów - pytania i odpowiedzi
2016-04-19
17 kwietnia wchodzi w życie nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Oznacza to lepszą ochronę konsumentów, szczególnie na rynku usług finansowych. Pytania i odpowiedzi dotyczące zmian w przepisach można znaleźć na stronie internetowej UOKiK
PRZECIWDZIAŁANIE MOBBINGOWI I DYSKRYMINACJI W MIEJSCU PRACY
2016-04-15
Mobbing pomimo, iż nie jest regulacją nową, wciąż budzi duże kontrowersje oraz stwarza Pracodawcom problemy praktyczne. Wiedza menedżerów na temat mobbingu, dyskryminacji, obowiązku wdrożenia polityki antymobbingowej jest bardzo słaba. Rośnie ilość wygranych przez pracowników spraw o stosowanie mobbingu i dyskryminacji w miejscu pracy. Rosną też kary zasądzane na rzecz ofiar mobbingu (w 2013 roku pracownik firmy telekomunikacyjnej dostał 142 tys. zł odszkodowania za mobbing).
Red Dot Award 2016 dla FAKRO
2016-03-31
Z ogromną przyjemnością informujemy Państwa, że w roku 2016 prestiżowa nagroda Red Dot Design została przyznana firmieFAKRO za okno do dachów płaskich DEF DU6. Nagroda została ustanowiona w 1955 roku przez Design Zentrum w Essen, w Niemczech. Przez wielu znawców uznawana jest za jedno z najcenniejszych trofeów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.
Życzenia Wielkanocne
2016-03-26
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy naszym Klientom, aby zagościła w Waszym sercu radość, a satysfakcja z życia zawodowego oraz prywatnego nie opuszczały Was przez cały rok. By w ten wyjątkowy czas, nadzieja i miłość, towarzyszyły Wam na każdym kroku. Życzy FELIX
Jak przygotować się na odbiór mieszkania
2016-03-23
Dla każdego, kto kupuje swoje wymarzone mieszkanie, ten moment to wielkie wydarzenie. To właśnie wtedy, po otrzymaniu kluczy do własnego M, najczęściej czujemy się pełnoprawnymi właścicielami lokalu. Warto jednak, żeby duże emocje nie przysłoniły nam innego aspektu odbioru mieszkania. Podczas procedury odbiorowej możemy zgłosić deweloperowi wszelkie usterki i oczekiwać szybkiej naprawy.
Selena po raz czwarty uznana Budowlaną Firmą Roku
2016-03-13
W lutym odbyła się edycja prestiżowej Gali „Buildera”, podczas której spośród przedsiębiorstw obecnych na polskim rynku, nagradzane są najlepsze w sektorze. Zaszczytny tytuł otrzymują te firmy, które odnotowały dobre wyniki oraz zachowały finansową stabilność, a jednocześnie postawiły na innowacyjność i jakość oferowanych produktów. Selena została nagrodzona już po raz czwarty, a prezes firmy – Andrzej Ulfig, został także uznany za Osobowość Branży.
Poczuj radość z posiadania mniej
2016-03-11
Czy nabywanie kolejnych rzeczy może uczynić nas szczęśliwymi? Jak pozwolić dojść do głosu minimalizmowi w konsumpcyjnym społeczeństwie? Francine Jay, prekursorka minimalizmu radzi, co zrobić, by nasze życie stało się naturalne, spokojne i poukładane. Minimalizm to nie tylko uporządkowane szafy i biurka, to przede wszystkim czysty i otwarty na nowe doświadczenia umysł. Minimalizm to pozytywne wyzwolenie.
Hashimoto najczęściej wybiera kobiety
2016-02-27
Mówi się, że jest to choroba kobieca - zapada na nią już co 7 Polka. Warto zrobić badania tarczycy, bo ta autoimmunologiczna choroba, kryjąca się pod nazwą Hashimoto zbiera coraz większe żniwo. Czy jest się czego bać? O tym w programie Świat się kręci rozmawiali Kayah, dr Michał Rabijewski, endokrynolog oraz pacjentka Monika, u której 6 lat temu zdiagnozowano chorobę.
Wymiana okien i drzwi - porady dla konsumentów
2016-02-25
Jeżeli umowa zakupu i wymiany okien lub drzwi zostaje zawarta w domu konsumenta, oznacza to, że została ona zawarta poza lokalem przedsiębiorcy. Zgodnie z prawem, konsument może, co do zasady, odstąpić od takiej umowy w terminie 14 dni bez podawania przyczyny i bez ponoszenia z tego tytułu kosztów.
Inspekcja Handlowa sprawdziła dania kuchni zagranicznych
2016-02-16
Kong phadprik thai dam – takie danie oferował jeden z restauratorów skontrolowanych przez Inspekcję Handlową. Niestety, informował jedynie o egzotycznej nazwie, zamiast o polskiej i składnikach potrawy. W pierwszym dniu chińskiego Nowego Roku, Inspekcja Handlowa oraz UOKiK przypominają o tym, na co zwracać uwagę, korzystając z oferty barów serwujących dania kuchni zagranicznych
FAKRO na targach BUDMA
2016-02-06
W tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodych Dekarzy wzięło udział 32 młodych dekarzy, którzy pod okiem 16 mentorów montowali okna na różnych rodzajach połaci dachu. Przyznano po trzy nagrody w następujących kategoriach: dach metalowy, dach stromy oraz dach płaski. Najlepsi będą reprezentować Polskę podczas Mistrzostw Świata Młodych Dekarzy w Warszawie.
BUDMA - NAJWAŻNIEJSZE SPOTKANIE BRANŻY BUDOWLANEJ W TEJ CZĘŚCI EUROPY
2016-02-01
Targi BUDMA są uznawane za jedne z najważniejszych wydarzeń targowych w portfolio Międzynarodowych Targów Poznańskich, największego centrum targowego w Polsce. BUDMA jest miejscem prezentacji najnowszej oferty ponad1000 wystawców, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, miejscem pozyskiwania specjalistycznej wiedzy,wymiany doświadczeń, a przede wszystkim spotkań biznesowych - podtrzymywania znakomitych relacji z dotychczasowymi klientami i pozyskiwania nowych kontaktów.
Wystawcy na targach Budma 2016
2016-01-31
Targi BUDMA prezentują szeroką ofertę produktową producentów i dystrybutorów sprzętu i materiałów budowlanych z zakresu budownictwa mieszkaniowego, niemieszkaniowego i infrastrukturalnego. Wydarzenie dedykowane jest czterem głównym grupom zwiedzających: przedstawicielom handlu, architektom, wykonawcom oraz inwestorom.
Ten, który zmienia polski przemysł
2016-01-29
Grupa Górażdże wyróżniona tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” za 2015 rok Grupa Górażdże znalazła się w gronie firm, instytucji i przedsięwzięć ilustrujących aktualne trendy o kluczowym znaczeniu dla perspektyw rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki, uhonorowanych tytułami „Tego, który zmienia polski przemysł”.
Jubileusz 25-lecia firmy FAKRO
2016-01-25
Firma FAKRO – światowy wicelider w branży okien dachowych i schodów strychowych – świętuje swoją 25-letnią obecność na rynku. W 2016 roku nie zabraknie atrakcji dedykowanych partnerom. Punktem kulminacyjnym jubileuszowych obchodów będzie Konferencja i Gala Jubileuszowa, która odbędzie się w dniach 22-24 stycznia br. Jachrance koło Warszawy.
Inspekcja Handlowa skontrolowała odmierzacze paliw
2016-01-23
Większość odmierzaczy paliw skontrolowanych przez Inspekcję Handlową spełnia wymagania – to dobra wiadomość dla posiadaczy pojazdów. Spośród 243 urządzeń, jedynie 40 (16,4 proc.) nieprawidłowo wskazywało ilość tankowanego paliwa. Czy wiesz, ile paliwa wlewasz do baku? Jak pokazują wyniki kontroli Inspekcji Handlowej (IH) – odmierzacze paliw poprawnie wskazują ilość nalewanego paliwa. Każde wahanie jest trudno zauważalne dla przeciętnego konsumenta i działa na jego niekorzyść, dlatego tak istotne są odpowiednie kontrole.
Bezpieczniej na polskich drogach – zmiany w przepisach dla kierowców i pieszych
2016-01-18
O tym, jak ważne jest zachowanie rozwagi poruszając się po polskich drogach zarówno w charakterze kierowcy, jak i pieszego świadczą przede wszystkim liczne wiadomości ukazujące wypadki drogowe, kampanie społeczne przestrzegające przed brawurą czy bezmyślnością oraz nieustanne zmiany w przepisach dotyczących obu grup uczestników ruchu drogowego.
Co rynek OZE sądzi o systemie wsparcia w ustawie OZE?
2016-01-11
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 14-24 grudnia 2015 roku, na podstawie ankiety internetowej umieszczonej na stronie IEO. Badanie zakończono przed uchwaleniem nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii (29 grudnia 2015r.) , która odracza wejście w życie przepisów dotyczących taryf gwarantowanych i aukcji, czyli przepisów które będą przedmiotem k W badaniu wzięło udział 248 osób.
PIERWSZE OSTRZEŻENIE KONSUMENCKIE UOKIK
2016-01-07
UOKiK ostrzega: ale-gratka.pl, bez-posrednikow.pl, ofertynet.com.pl, ale-gratka.com, alegratka.eu, top-gratka.pl – te strony prowadzone przez przedsiębiorcę Tomasza Braniewskiego mogą powodować znaczne straty dla klientów. To pierwszy przypadek, w którym Urząd korzysta z ostrzeżenia konsumenckiego
Upadłość konsumencka - jak ogłosić bankructwo osobiste
2016-01-05
Upadłość konsumencka to ogłoszenia niewypłacalności osoby fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Upadłość konsumencką ogłasza osoba fizyczna, które nie jest w stanie zaspokoić codziennych potrzeb i jednocześnie spłacać inne zobowiązania.
Tańsze nowe taryfy gazowe
2016-01-02
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy na paliwo gazowe dla PGNiG SA oraz PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. Dla odbiorców hurtowych (czyli takich, którzy kupują gaz do dalszej odsprzedaży oraz odbiorców końcowych o rocznym zużyciu większym niż 25 mln m3) średnia cena paliwa gazowego została obniżona o 6,1% - 6,6%. Natomiast dla odbiorców detalicznych (zużywających gaz na własne potrzeby) średnia cena spadła o 2,1% - 3,3%.
Cement Górażdże
2015-12-30
W piątek 11 grudnia br. odbyła się uroczysta Gala Fundacji GÓRAŻDŻE – Aktywni w Regionie. W trakcie spotkania podsumowano ostatni rok działalności Fundacji i zaprezentowano najciekawsze projekty zrealizowane w ramach Programu Grantowego. Była to także okazja do omówienia inicjatyw własnych Fundacji – akcji „Rowerowa Opolszczyzna” oraz Programu Wolontariatu Pracowniczego Grupy Górażdże.
FAJERWERKI – KORZYSTAJ Z GŁOWĄ
2015-12-28
Petardy, rakiety, baterie, rzymskie ognie – choć służą rozrywce i są powszechnie dostępne, zawierają materiały wybuchowe. Nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa może doprowadzić do wypadku. Przypominamy o zasadach zakupów i używania fajerwerków
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
2015-12-25
Wszystkim Klientom, Współpracownikom i Przyjaciołom życzymy pełnych miłości i spokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech Nowy Rok przyniesie Państwu tę odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem. życzy Firma FELIX Myszków
Architekci wnętrz oraz projektanci wnętrz z 7 krajów na GIS Kraków
2015-12-18
GIS Międzynarodowa expo konferencja poświęcona Architekturze wnętrz i Projektowaniu Wnętrz odbędzie się 15 i 16 lutego 2016 r. w Hotelu Sheraton w Krakowie.
Renesans więzi sąsiedzkich
2015-12-17
Wiele osób urodzonych w latach 80. i wcześniej, które mają za sobą doświadczenie mieszkania w blokach z wielkiej płyty lub innych skupiskach gospodarstw domowych, pamięta charakterystyczną scenkę z życia. Do budynku wprowadza się nowa rodzina. Lokatorzy z większym stażem pielgrzymują do niej z własnoręcznie upieczonym ciastem.
Najlepszy raport społeczny w Polsce należy do CEMEX Polska
2015-12-16
Raport zrównoważonego rozwoju CEMEX Polska 2013-2014 otrzymał Nagrodę Główną w ogólnopolskim konkursie na najlepsze raporty społeczne. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania pozafinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Prezes CEMEX Polska Marcelo Catalá.
Gazowa, elektryczna, indukcyjna – jaką kuchenkę wybrać?
2015-12-14
Zajmując się aranżacją kuchennej przestrzeni, doborem odpowiednich mebli oraz urządzeń, jedną z ważniejszych decyzji staje się wybór kuchenki. Można wymienić wiele jej rodzajów. Do najpopularniejszych zaliczają się gazowe, elektryczne (a w tym żeliwne albo ceramiczne) oraz indukcyjne.
Jak zmienia się „świat obsługi klienta”?
2015-12-10
Ostatnie lata, wraz z rozwojem narzędzi komunikacyjnych i powszechności dostępu do technologii IT, wpływają również na model obsługi klienta. Pierwszym krokiem jest zastąpienie konsultanta przy prostych i powtarzalnych czynności takich jak np. cykliczne składanie zamówień, przez systemy informatyczne. Jakie są dalsze perspektywy? Jak będzie wyglądała przyszłość w obsłudze klienta?
Obsługa Klienta – potęga w rękach firm
2015-12-09
Cykliczne badania jakości obsługi klienta, prowadzone przez niezależne ośrodki badawcze w Polsce, wskazują na rosnące zadowolenie i systematyczną poprawę tych wyników. Jednak jak pokazują badania, zła jakość obsługi powoduje, że respondenci często rezygnują z usług firm, które nie są w stanie zaspokoić ich oczekiwań.
Soczewka AcrySof® IQ PanOptix® rozwiązanie dla wymagających
2015-12-07
Spośród 3000 pacjentów, którzy w ciągu dwóch lat skorzystali z pomocy czeskich okulistów z Kliniki Okulistycznej NeoVize, systematycznie rosła liczba tych, którzy decydowali się na wszczepienie zaawansowanych soczewek. Soczewek, które nie tylko usuwały zaćmę, ale i pozwalały na skorygowanie innych wad refrakcji takich , jak astygmatyzm i krótko i dalekowzroczność.
Aluplast Liderem Rynku Stolarki 2015
2015-12-02
14 października w warszawskiej siedzibie Business Centre Club odbyło się kolejne spotkanie biznesowego klubu Forum 100 połączone z wręczeniem Certyfikatów dla Liderów Rynku Stolarki 2015. Wśród dostawców komponentów do produkcji okien po raz kolejny wyróżnienie Lider Rynku Stolarki 2015 w kategorii profile z PVC otrzymała firma Aluplast.
Jak walczyć ze skurczami mięśni?
2015-11-27
Bolesne skurcze mięśni nóg to powszechna dolegliwość, która może pojawić się u każdego z nas. Ich przyczyną jest na przykład nadmierny wysiłek fizyczny, nieprawidłowe siedzenie, niedobór soli i minerałów. Skurcze atakują nagle, trwają od kliku sekund do kilku minut, ale powoduję ból i duży dyskomfort, dlatego warto poznać kilka sposobów na tę uciążliwą dolegliwość.
ZMIANY W PRAWIE PRACY W 2016 ROKU
2015-11-25
ZMIANY W PRAWIE PRACY W 2016 ROKU ORAZ NAJNOWSZE ORZECZNICTWO W SPORACH PRACOWNICZYCH . rewolucyjne zmiany w umowach na czas określony, kontrowersje i nowe interpretacje - warsztaty i studia przypadków prowadzone przez Sędziego Sądu Pracy
ZMIANY W PRAWIE PRACY W 2016 ROKU
2015-11-25
ZMIANY W PRAWIE PRACY W 2016 ROKU ORAZ NAJNOWSZE ORZECZNICTWO W SPORACH PRACOWNICZYCH . rewolucyjne zmiany w umowach na czas określony, kontrowersje i nowe interpretacje - warsztaty i studia przypadków prowadzone przez Sędziego Sądu Pracy
Wino stołowe dobre na co dzień! Marani Telavuri
2015-11-24
Zdarza się, że zastanawiamy się nad wyborem smacznego, niedrogiego, oryginalnego wina, które będzie się dobrze komponowało ze zwyczajnym, codziennym posiłkiem. Pośród licznych propozycji, które znajdują się na sklepowych półkach, warto zwrócić uwagę na gruzińskie wino Marani Telavuri.
Urząd wszczął postępowanie przeciwko Credit Agricole Bank Polska
2015-11-20
Bank nie może w trakcie wykonywania umowy zmieniać jej warunków, gdy nie ma odpowiedniej klauzuli modyfikacyjnej. Niedozwolone jest też zastępowanie postanowienia niedozwolonego inną klauzulą. Credit Agricole Bank Polska mógł bez podstawy prawnej dokonać szeregu zmian m.in. w umowach o kredyt hipoteczny. Prezes UOKiK wszczął postępowanie przeciwko bankowi, w którym kwestionuje sześć praktyk
Górażdże właścicielem Duda Beton i Duda Kruszywa
2015-11-15
Górażdże Cement SA zostały głównym udziałowcem spółek Duda Beton sp. z o.o. i Duda Kruszywa sp. z o.o. Przygotowywana od kilku miesięcy transakcja została sfinalizowana w dniu 15 października br. po wydaniu zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta na przejęcie przez Górażdże Cement SA kontroli nad tymi spółkami.
Dromet z historią
2015-11-14
Firma Dromet nie zapomina o wydarzeniach związanych z miejscowością, w której mieści się jej siedziba. 29 września 1944 roku miała miejsce Bitwa pod Jaktorowem, czyli starcie żołnierzy Grupy „Kampinos" AK z wojskami niemieckimi. W 71 rocznicę tej bitwy Firma Dromet pomogła w przygotowaniu i organizacji Pikniku Historyczno Wojskowego oraz rajdu harcerskiego Szlakami Walk Grupy „Kampinos" AK.
“Music, War and Love” – w Krakowie ruszyły zdjęcia do amerykańsko-polskiego filmu
2015-11-12
Na początku listopada w Krakowie ruszył kolejny etap zdjęć do amerykańsko-polskiego filmu „Music, War & Love”. Za scenerię posłużą między innymi: Teatr Słowackiego, Filharmonia Krakowska, dworzec główny, Pałac Niegoszowice, Agencja Mienia Wojskowego, Niepołomice, Muzeum Czapskich, ulica Piłsudzkiego, Instytut Muzykologii i Kombinat Sendzimir.
Czy wiesz jak skutecznie zarządzać budową?
2015-11-10
Wielu inwestorów rozpoczynających swoją przygodę z budową własnego domu zadaje sobie pytanie w jaki sposób poprowadzić budowę, aby przebiegła ona zgodnie z oczekiwaniami dot. jakości, terminu realizacji i kosztów. Bazując na wieloletnich doświadczeniach dostawcy materiałów budowlanych, generalnego wykonawcy i doradcy w zarządzaniu projektami budowlanymi możemy wskazać kilka istotnych obszarów na które inwestor powinien zwrócić uwagę.
Fundacja Udaru Mózgu
2015-11-07
Według World Stroke Organization udar mózgu wystąpi u jednej na sześć osób w ciągu życia. Niewłaściwa dieta, styl życia, bagatelizowanie ryzyka związanego z chorobami takimi jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i migotanie przedsionków, a także postępujące starzenie się populacji oraz zwiększające się koszty opieki nad pacjentami po udarze stanowią istotny problem społeczny i ekonomiczny w Polsce i Europie.
Problem udarów mózgu coraz bardziej istotny w Polsce i Europie
2015-11-05
Z badań na grupie kilkuset pacjentów, którzy trafili na oddział neurologiczny z przyczyn innych niż udar mózgu, wynika, że 25% z nich nie znało ani jednego objawu udaru, a co najmniej trzy objawy było w stanie wymienić tylko 10% badanych. Każda minuta jest na wagę złota. CZAS, w którym zostanie wdrożone specjalistyczne leczenie, ma wpływ na powrót do zdrowia. Znajomość objawów udaru może uratować życie nam lub naszym bliskim!
NOWE PRAWO REKLAMACYJNE W SPRZEDAŻY KRAJOWEJ I ZAGRANICZNEJ
2015-11-03
NOWE PRAWO REKLAMACYJNE W SPRZEDAŻY KRAJOWEJ I ZAGRANICZNEJ Jak rozpatrywać reklamacje po nowelizacji? - warsztaty prowadzi Ekspert zaangażowany w prace nad zmianą przepisów
NOWE PRAWO REKLAMACYJNE W SPRZEDAŻY KRAJOWEJ I ZAGRANICZNEJ
2015-11-03
NOWE PRAWO REKLAMACYJNE W SPRZEDAŻY KRAJOWEJ I ZAGRANICZNEJ Jak rozpatrywać reklamacje po nowelizacji? - warsztaty prowadzi Ekspert zaangażowany w prace nad zmianą przepisów
Kongresu Menedżerów Kultury Katowice
2015-10-31
Kongres Menedżerów Kultury to niezwykłe spotkanie ludzi działających w sektorze kultury. To platforma wymiany doświadczeń, przestrzeń dialogu i możliwości rozwoju. Kongres to impuls do dyskusji na temat przyszłości instytucji, organizacji i innych podmiotów realizujących działania kulturalne. Ponadto to miejsce refleksji nad kondycją menedżmentu polskiej kultury i kompetencjami kadry zarządzającej.
Coraz więcej Polaków pyta: Jaki jest twój BIK?
2015-10-22
48% Polaków posiada co najmniej jedno zobowiązanie kredytowe, czyli ponad 15 mln osób buduje już swoją historię kredytową. W praktyce oznacza to, że informacje na temat ich zobowiązań kredytowych oraz terminowości ich spłaty są regularnie przekazywane do BIK przez banki, SKOK-i oraz inne instytucje udzielające kredytów konsumpcyjnych. Czy te 15 mln Polaków zna swój BIK?
Inwestycje w odnawialne źródła energii
2015-10-20
Dlaczego warto studiować „Inwestycje w odnawialne źródła energii” na studiach prowadzonych przez Instytut Energetyki Odnawialnej ? Nabór trwa do końca października!
FAKRO OFICJALNY PARTNER REPREZENTACJI POLSKI
2015-10-19
Z Reprezentacją Polski w piłce nożnej współpracujemy od ponad 10 lat. Nie mogło nas zabraknąć także, podczas decydującego meczu o awans do Mistrzostw Europy 2016. – tak tuż przed meczem Polska-Irlandia mówił Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu FAKRO.
Zmiany w Specustawie drogowej od 26 października 2015 r.
2015-10-18
ustawa z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych
Nowe korony szwedzkie zamiast króla śpiewaczka operowa
2015-10-16
Już za dwa lata mieszkańcy Szwecji będą posługiwać się w pełni nowymi banknotami. Szwedzka korona przejdzie prawdziwą rewolucję i to taką, że niektórym korony spadną z głów. Nowe twarze na banknotach już są i do tego same zasłużone. Ingmar Bergman, najsłynniejszy szwedzki reżyser zasłużył sobie nawet na stworzenie specjalnie dla niego zupełnie nowego nominału.
Wykorzystaj swój ogródek!
2015-10-12
Mieszkasz we własnym domu i posiadasz ogród? Grzechem byłoby nie skorzystać z tej okazji. Doceń to, ze posiadasz coś, o czym wielu tylko marzy. Dom z ogrodem to synonim niezależności i bycia panem na własnych włościach.
Dzień Walki z Rakiem Piersi
2015-10-08
Rozpowszechnienie depresji wśród pacjentów onkologicznych jest zdecydowanie wyższe niż w populacji generalnej. W zależności od umiejscowienia nowotworu oraz typu leczenia, depresja dotyka od kilkunastu do nawet 40 proc. pacjentów. Zaburzenia te są przyczyną nie tylko gorszej jakości życia chorych, ale mają także znaczenie dla tzw. wskaźników obiektywnych. Przykłady tych wskaźników to częstsze okresy hospitalizacji, wyższe ryzyko samobójstwa, a przede wszystkim wyższa śmiertelność
Aluplast Ambasadorem Budownictwa Pasywnego 2015
2015-10-05
Firma Aluplast sp. z o.o. ponownie otrzymała status Ambasadora Budownictwa Pasywnego przyznawany przez Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej imienia Güntera Schlagowskiego. To efekt kontynuowanej od kilku lat współpracy,popartej szeregiem pionierskich inwestycji z zakresu budownictwa pasywnego, w których zastosowane zostały systemy okienne aluplast.
Jaki jest Twój typ sylwetki?
2015-10-04
Styliści dużo mówią o właściwym doborze stroju do sylwetki. Jednak jak określić swój typ sylwetki, by móc zgodnie z nim dobierać garderobę? Najłatwiej określić swój typ sylwetki oglądając się w lustrze w samej bieliźnie. W ten sposób możemy dokonać analizy naszej sylwetki pod kątem wytycznych, określających nasz typ. Rozróżniamy następujące typy sylwetki:
Głodówka groźna dla zdrowia
2015-10-03
Głodówka jest popularnym sposobem na walkę z nadwagą i szybkie zrzucenie kilku kilogramów. Jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że nagłe ograniczenie dostarczenia do organizmu kalorii, nie jest dobrym sposobem na osiągnięcie wymarzonej wagi. Przynosi bowiem więcej złego niż dobrego
1 października Międzynarodowym Dniem Osób Starszych
2015-10-01
Warszawa, 30 września 2015 r. – Według danych Głównego Urzędu Statystycznego osoby po 65 roku życia stanowią w Polsce około 16 proc. W 2050 roku będzie to już 32,7 proc. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że stosunek osób niepracujących (w wieku 65+) do ogółu zatrudnionych wzrośnie w Polsce w 2060 r. z obecnych 33 proc. do ponad 80 proc. Problem wykluczenia osób starszych jest jednak nie tylko zagadnieniem ekonomicznym, ale także społecznym. Dlatego firma doradcza Deloitte zaangażowała się w pomoc seniorom. W najbliższą niedzielę pracownicy Deloitte włączą się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych, obchodzonego m.in. w warszawskim Parku Saskim. Współorganizatorem imprezy jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”.
ZAKŁADOWY FUNDUSZ ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH W 2015 ROKU
2015-09-30
W ostatnich miesiącach obserwujemy szczególne nasilenie kontroli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w zakresie wydatkowania przez pracodawców środków z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. W ZUS została utworzona odrębna komórka zajmująca się kontrolami wyłącznie w tym zakresie.
Zmiany w prawie jazdy od stycznia 2016 roku
2015-09-30
Ośrodki egzaminowania i szkolenia kierowców zaczynają odczuwać oblężenie kursantów. Wszystko to za sprawą zmian, które wprowadzone mają zostać od stycznia 2016 roku. Po ostatnich zmianach przepisów w 2013 roku, ośrodki egzaminowania świeciły pustkami. Społeczeństwo dość długo było zniechęcone do wprowadzonych wtedy zmian i panował strach przed nowymi egzaminami. Teraz w związku z nadchodzącymi zmianami, liczba chętnych na zdobycie prawa jazdy przed końcem roku sukcesywnie rośnie.
W jaki sposób zostały obliczone ceny referencyjne OZE dla systemu aukcyjnego?
2015-09-24
Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) przygotował opinię o projekcie rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie cen referencyjnych dla OZE. Rozporządzenie o wysokości cen referencyjnych jest dla rynku OZE najważniejszym aktem wykonawczym do ustawy o OZE, wprowadzającym system aukcyjny w Polsce i zadecyduje o szansach poszczególnych projektów inwestycyjnych OZE na udział w aukcji oraz o kształcie tzw. „miksu” technologii energetycznych w energetyce odnawialnej w Polsce do 2030 roku
Finał żeglarskiej przygody z FAKRO
2015-09-21
III Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w Żeglarstwie Morskim dobiegły końca. Dopisała nie tylko pogoda, ale przede wszystkim sami uczestnicy. W tegorocznych Mistrzostwach wystartowała bowiem rekordowa liczba zawodników. Załogę dwudziestu dziewięciu jachtów stanowili producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych oraz reprezentanci firm związanych z branżą budowlaną.
Reklamuj nieudane wakacje
2015-09-18
Miało być pięknie, kolorowo, egzotycznie i przede wszystkim tak, jak sobie to wymarzyliśmy. A tu zamiast 5 gwiazdkowego hotelu trafił się nam brud, smród i pół godziny do plaży? Co w takim wypadku? Czy można żądać zwrotu kosztów poniesionych na wakacje lub zadośćuczynienia? Odpowiedź brzmi tak i coraz więcej osób korzysta z takiej możliwości.
Refundacja leków – co trzeba wiedzieć
2015-09-13
Wykupywanie leków to jeden z podstawowych wydatków statystycznego polskiego emeryta. Często przeznaczane na nie jest ok. 30% domowego budżetu. Ważne więc, by dokładnie znać zasady refundacji leków przez Narodowy Fundusz Zdrowia, bowiem w ten sposób możemy zaoszczędzić znaczną sumę, która z pewnością zostanie dobrze zagospodarowana.
Coraz więcej emerytów 65+
2015-09-12
Do tej pory Polacy znajdowali się wśród najszybciej odchodzących na emeryturę Europejczyków. Jak pokazują dane ZUS zwiększa się liczba osób decydujących się na emeryturę po 65. roku życia. Przyczyny specjaliści dopatrują się w zmianach dotyczących wieku emerytalnego.
Dlaczego kleszcze są groźne
2015-09-11
Kleszcze czyhają na nas w zaroślach, krzakach, drzewach, a coraz częściej zdarza się, że bywają na trawniku, gdzie również mogą nas zaatakować. Ich atak bywa podstępny, ponieważ nie odczuwamy bólu związanego z ich ugryzieniem, a choroba odkleszczowa, która atakuje nas po takim ugryzieniu najczęściej, to borelioza.
Telekomunikacja dla Domu
2015-09-10
Telekomunikacja dla Domu świadczy usługi telekomunikacyjne w sieci stacjonarnej. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło już około 400 skarg, na działania spółki. Ich analiza, dała podstawy do wszczęcia postępowania o naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.
Jak sprawdzić czy kosmetyki rzeczywiście są eko?
2015-09-08
Kosmetyki ekologiczne to hit ostatnich lat na rynku urody. Są nie tylko przejawem świadomego dbania o siebie, ale również troski o środowisko naturalne. Niestety, wiele z nich ekologicznych jest tylko z nazwy, a w składzie, często napisanym nieznanym nam językiem, nie ma ani jednego składnika pochodzenia naturalnego. Jak sprawdzić czy kosmetyki są rzeczywiście eko?
Zadbaj o stawy zdrowym jedzeniem
2015-09-07
Osteoporoza, częste urazy i złamania, bóle stawów i zwyrodnienia dotykają coraz młodszych. Taka przypadłość zakrawa już na chorobę cywilizacyjną, ale jej przyczyn należy szukać wyłącznie w nas samych. Złe nawyki żywieniowe, brak ruchu i przemęczenie – wszystko to odbija się na naszym zdrowiu, a także kondycji kości i stawów. Jak najskuteczniej uzupełnić brakuje minerały budujące tę część naszego organizmu?
Ból głowy, a rezonans magnetyczny
2015-09-05
Jeśli często dolega nam ból głowy, nie warto regularnie zażywać leków przeciwbólowych, które mają działanie uboczne. Aby dokładnie zdiagnozować przyczyny tej dolegliwości, powinniśmy wykonać badanie za pomocą rezonansu magnetycznego. W tym celu oprócz samej głowy, zalecane może być zbadanie również odcinka szyjnego kręgosłupa.
Gminy mówią „nie” mieszkaniom komunalnym
2015-09-04
Liczba mieszkań komunalnych oddanych do użytku do sierpnia 2015 znacznie spadła względem zeszłego roku. Okazuje się bowiem, że gminy nie są zainteresowane budowaniem nowych mieszkań komunalnych. Woje stanowisko uzasadniają tym, że nie stać ich zarówno na budowanie, jak i utrzymanie takich lokali, bo państwo nie dokłada się do tych inwestycji.
Nowy most na Odrze. Dla inwestorów.
2015-09-01
Odra dla budowniczych stanowi zdecydowanie mniejsze wyzwanie niż Wisła pod względem budowania mostów. Nic więc dziwnego, że kilka dni temu otwarty został kolejny z nich, podczas gdy najdłuższa rzeka w Polsce liczy zaledwie kilkanaście przepraw. Nowy most znajduje się w Szczecinie i mierzy prawie 200 m długości.
Jak kontrolować emocje w pracy
2015-08-29
Rutyna, presja terminów i natłok zobowiązań to główne przyczyny pojawiania się negatywnych emocji w trakcie pracy. Sytuacje stresogenne są jednak nieodłączną częścią naszego życia zawodowego. Jak kontrolować napięcie i nie dopuszczać do powstawania sytuacji konfliktowych, zwłaszcza po powrocie z urlopu?
Branża budowlana zadłużona na 1,23 mld zł
2015-08-23
Według Krajowego Rejestru Długów zaległości firm budowlanych w Polsce wynoszą 1 mld 23 mln zł. Od zeszłego roku przybyło ich aż 136 mln zł. Taka sytuacja jest niepokojąca, zawłaszcza, że w ostatnim czasie w Polsce panuje boom budowlany.
Papierosy to Twój nałóg? Ryzykujesz Alzheimerem
2015-08-19
Do 2050 roku, aż 135 mln ludzi na całym świecie będzie chorowało na demencję – prognozuje ostatni raport World Alzheimer Report. Życie z demencją czy chorobą Alzheimera to ciągła walka z ograniczeniami, czasem bezsilnością, walka o godność i normalne życie. Wśród zagrożonych tą chorobą możesz być także i Ty, szczególnie jeśli… palisz papierosy. Jak podaje raport, nałóg tytoniowy to już nie tylko przyczyna nowotworów, udaru mózgu czy miażdżycy, ale także poważny czynnik ryzyka choroby Alzheimera.
Upalny blackout
2015-08-15
Upał daje się we znaki każdemu. Temperatury powyżej 30 stopni powodują, że nie da się normalnie funkcjonować. Nawet podczas odpoczynku i urlopu czujemy się zmęczeni i znużeni ciągnącym się upałem i nie spadającą nawet w nocy temperaturą. Dlatego tak chętnie korzystamy z klimatyzatorów i wiatraków, mających schłodzić powietrze w pomieszczeniu i pozwolić choć na chwilę na relaks i wytchnienie.
121 gmin dostanie nawet po 200 tys. euro
2015-08-12
Pieniądze otrzyma aż 121 gmin w Polsce, a pochodzić będą z niewykorzystanych funduszy przeznaczonych na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Na dotację mikroinstalacji mogą liczyć gminy w każdym województwie.
Fundusz Mieszkań na Wynajem
2015-08-09
Nie każdego stać na kupno swojego własnego M. Często cena mieszkania przewyższa nasze zarobki, a wzięcie opłacalnego kredytu to też nie taka łatwa sprawa. Fundusz Mieszkań na Wynajem przychodzi więc z pomocą tym, którzy nie posiadają własnego mieszkania. Jest to program rządowy, który ma zapewnić dostęp do mieszkań, w których czynsz ma być 30 % niższy, niż w mieszkaniach o podobnym standardzie, wynajmowanym poza rządowym programem.
USTAWA O OCHRONIE KONKURENCJI I KONSUMENTÓW PRZYJĘTA PRZEZ SEJM
2015-08-06
Konsumenci, szczególnie na rynku usług finansowych, są niedostatecznie chronieni. Tę sytuację ma poprawić nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, która została dziś przyjęta przez Sejm
Czas na urlop
2015-08-03
Gdy nadchodzą ciepłe dni, każdy z nas marzy o tym, by wygrzewać się na ciepłej plaży w egzotycznym kraju, zamiast siedzieć za biurkiem, odbierać telefony i przekładać papiery.
Glinka – złoty środek na urodę
2015-08-02
Glinka kosmetyczna to jeden z najbardziej naturalnych minerałów, który wykorzystywany jest w kosmetyce w niezmienionej formie. Jest również bardzo popularnym składnikiem maseczek do twarzy, a także pojawia się w czystej postaci.
WYWIERANIE WPŁYWU W NEGOCJACJACH
2015-07-31
serdecznie zapraszam do Katowic na szkolenie: WYWIERANIE WPŁYWU W NEGOCJACJACH ORAZ PERSWAZJA W PRAKTYCE HANDLOWCA. Spotkanie odbędzie się już 20. sierpnia 2015 r. w Katowicach,
Aż 250 tys. Polaków wyjedzie w tym roku poza granice kraju
2015-07-29
W tym roku do wakacyjnej pracy może udać się aż 250 tys. Polaków – wynika z szacunków Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. W zależności od formy zatrudnienia pracownicy mogą liczyć na większą lub mniejszą ochronę i wsparcie w kraju docelowym.
Stolarka okienna i drzwi - porady
2015-07-26
Okna i drzwi maja spełniać wysokie standardy akustyczne, które pozwolą w ciszy i spokoju odpoczywać w zaciszu swojego domu. Mają być również wytrzymałe i zapewniać wysoki stopień bezpieczeństwa. Duże okna nie tylko idealnie doświetlają pomieszczenie, ale sprawiają, że wydaje się ono większe.
Jak uratować komuś życie na wakacjach?
2015-07-23
Wakacje to czas wyjazdów, odpoczynku i relaksu. Słoneczne letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu nad wodą, w podróży lub realizacji rozrywek w mieście. Aby jednak długo wyczekiwany urlop spędzić bezpiecznie, warto posiadać wiedzę jak postępować w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami utonięć, wypadków samochodowych lub utraty przytomności przez osoby w naszej obecności.
Program wydarzeń teatralnych XII edycji Festiwalu Singera
2015-07-22
Już dwunasty raz z rzędu, jak co roku w ostatnim tygodniu sierpnia, Warszawą zawładnie Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Oprócz wydarzeń muzycznych, z którymi głównie kojarzony jest festiwal, ważną część stanowić będą spektakle teatralne.
Ocieplenie domu
2015-07-20
Aby obniżyć koszty związane z ogrzewaniem i zapobiec utracie ciepła w budynku należy dobrze i mądrze zainwestować w ocieplenie budynku. Jest kilka elementów, na które należy zwrócić uwagę podczas ocieplania.
Gala 20-lecia aluplast w Polsce
2015-07-16
W dniu 23 maja 2015 r. miały miejsce oficjalne obchody jubileuszu 20 – lecia działalności firmy aluplast na rynku Polskim. Z tej okazji na uroczystej Gali zgromadziło się blisko 400 gości z Polski oraz kilku krajów europejskich, do których dostarczamy profile.
Gazprom wciąż odmawia Polsce
2015-07-14
Tak wynika z najnowszych planów Gazpromu, który chce wybudować kolejny gazociąg bałtycki. Dostawy gazu mają być przeznaczone dla Niemiec i dalszych państw zachodnich, Polska znów będzie musiała obejść się smakiem. Projekt ma zostać ukończony do 2020 roku.
Producenci okien po raz ósmy ocenili dostawców systemów profili z PVC
2015-07-13
W marcu tego roku Centrum Analiz Branżowych, agencja badawcza specjalizująca się w badaniach rynku stolarki budowlanej, przeprowadziła wśród producentów okien już po raz ósmy badanie dotyczące opinii o dostawcach systemów profili okiennych z PVC. Swoje opinie wyraziło 220 producentów z całej Polski.
Ratunek na upały
2015-07-10
Najważniejszą zasadą w czasie upałów, kierowaną szczególnie do seniorów, jest niewychodzenie z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby. To prawda, ale niekiedy nawet tam doskwiera wysoka, letnia temperatura. Dlatego tak ważne jest, by pomóc organizmowi nieco się ochłodzić, również od środka. A to zapewni nam odpowiednia dieta.
DOBRY WZÓR 2015 - NOMINACJA LUSSO TIVOLI
2015-07-07
Płyty Lusso Tivoli zainspirowane dyskretną elegancją trawertynu są wytwornym i szykownym elementem przestrzeni. Ich szlachetna, sprawiająca wrażenie szlifowanej powierzchnia oraz ostre, harmonizujące krawędzie wpisują się w klasyczną i nowoczesną architekturę. Już sama nominacja płyt Lusso Tivoli do Konkursu jest wyróżnieniem i nagrodą.
Selena Duma Regionu Dolnego Śląska
2015-07-06
Selena – producent i dystrybutor chemii budowlanej z centralą we Wrocławiu – wygrała w kategorii Duma Regionu w plebiscycie gospodarczym PROUD OF YOU – DUMNI Z WAS 2015 organizowanym przez magazyn Biznes Regionów.
Krótki pobyt w szpitalu - przełom w chirurgii
2015-07-03
Chirurgia kojarzy się na ogół z poważnymi zabiegami i operacjami, które wymagają długiego pobytu w szpitalu. Tymczasem nowoczesna chirurgia to zabiegi małoinwazyjne, które nie powodują dużych blizn i zapewniają znacznie krótszy okres hospitalizacji. Zaawansowane techniki chirurgiczne są coraz częściej wykorzystywane praktycznie we wszystkich dziedzinach medycyny.
W przyszłym roku będzie więcej mieszkań?
2015-06-29
Tak wynika ze statystyk Głównego Urzędu Statystycznego, który podał, że w tym roku wydano ponad 70 tys. pozwoleń na budowę mieszkań, czyli o 13,2% więcej niż w 2014 roku.
Rak płuc
2015-06-27
Na raka płuc według danych WHO umiera rocznie około 1,4 mln ludzi. To jeden z nowotworów o najwyższej śmiertelności wśród mężczyzn, jak również od niedawna wśród kobiet w Polsce. Jak wesprzeć chorych w walce o jakość życia w trakcie i po przebytej chorobie nowotworowej? Wnioski cenne dla służby zdrowia przynoszą badania z Uniwersytetu SWPS Wrocław.
Testament - bezpieczny sposób dziedziczenia
2015-06-25
Większość z nas uważa posiadanie testamentu za ważne, ale tylko 13 proc. sporządziła taki dokument – wynika z badań przeprowadzonych przez 4Life Direct. Jedna z wiodących firm ubezpieczeniowych w Europie po raz pierwszy zbadała znajomość prawa spadkowego wśród swoich polskich i węgierskich klientów oraz ich stosunek do spisywania ostatniej woli.
Nietypowe prezenty na Dzień Ojca
2015-06-22
Nie tak dawno mieliśmy okazję obchodzić święto naszych mam, teraz nadchodzi pora świętowania Dnia Ojca. Chociaż trzeba przyznać, że dopiero w ostatnich latach ten dzień zyskał podobną popularność jak Dzień Matki, obecnie już raczej nie zdarza nam się o nim zapomnieć. Za to coraz częściej staramy się podarować naszym ojcom niepowtarzalny prezent z tej okazji. Jednym z pomysłów na oryginalną niespodziankę jest alternatywa dla typowych, materialnych prezentów, jaką stanowią podarunki w formie przeżyć.
Finansowanie Projektów Inwestycyjnych
2015-06-21
Niniejszy program umożliwia finansowania projektów wszystkich dziedzin gospodarczych na całym świecie. Projekty finansowane są w 100% przy czym konieczne jest posiadanie własnych środków nie mniejszych niż 10% wartości całego projektu.
Wakacje z makaronem – szybko, tanio, smacznie i zdrowo
2015-06-19
Przed nami letni okres urlopowy. Każdy planuje wyjazdy – jedni za granicę, inni w Polsce, nad morzem, na mazurach czy w górach. Każdy kraj i region ma swoje charakterystyczne dania i smaki. Podróżując musimy wziąć pod uwagę, że nasze kubki smakowe będą szalały. Jedni to lubią inni niekoniecznie. Dla osób, które mimo wszystko nie lubią zmian jest produkt, który sprawdzi się w każdej kuchni i jest dostępny praktycznie we wszystkich kartach menu na świecie – makaron.
Kominy Jawar
2015-06-17
Kominy Ceramiczne. Komin jest nieodłączną częścią domu od wielu wieków. Mimo że w codziennej eksploatacji budynków często się o nim zapomina, stanowi on niezbędny element większości systemowa ogrzewania.
Felix Myszków dystrybutor produktów KLEiB.
2015-06-14
Dzięki nowoczesnej całkowicie zautomatyzowanej linii produkcyjnej stale jest zwiększany asortyment produktów. Obecnie wyspecjalizowaliśmy się w produkcji klejów, zapraw i tynków do systemów ociepleń BSO, klejów do płytek, gresu i marmuru oraz farb zewnętrznych i wewnętrznych w systemie kolorowania KLEIB.
Najdziwniejsze kanapki świata!
2015-06-11
Z lodami, frytkami i jabłkiem. Jeśli chcielibyśmy opisać typową polską kanapkę najpewniej byłaby to bułka pszenna z szynką, żółtym serem i pomidorem. Jednak w różnych zakątkach świata, kanapki wyglądają zupełnie inaczej.
Zamiast mieszkania dom jednorodzinny?
2015-06-08
Na to wskazywałaby sytuacja, która panuje ostatnio na rynku nieruchomości. Mowa o rosnącej podaży działek budowlanych, a także zmianach w prawie budowlanym, dotyczących pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego.
Pestki dyni – zdrowy dodatek do posiłków
2015-06-06
Pestki z dyni ożna je dodawać do zup, sałatek czy mieszanki muesli, a także chrupać jako przekąskę. Ich obecność w diecie gwarantuje zaś dostarczanie wielu witamin, kwasów tłuszczowych oraz makroelementów. Do tego poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci i reguluje pracę wielu narządów wewnętrznych.
Szybkie metody na lepsze trawienie
2015-06-05
Lubimy jeść smacznie, to pewne. A polska kuchnia nie należy raczej do lekkich i delikatnych dla żołądka, dlatego często po obfitym posiłku zmagamy się ze zgagą i niestrawnością, a to przecież nic przyjemnego. Istnieją jednak łatwe i całkiem przyjemne sposoby, by jedzenie kojarzyło man się wyłącznie z przyjemnością i pełnym brzuchem.
Polacy w sypialni – statystyki
2015-06-01
W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Seksu (7 czerwca) sprawdzamy, co naprawdę dzieje się za zamkniętymi drzwiami naszych sypialni. Dajemy się ponieść wyobraźni czy raczej wieje u nas nudą?
Leczenie zaćmy w czeskim Cieszynie
2015-05-30
Refundacja kosztów leczenia za granicą to efekt "dyrektywy transgranicznej", która umożliwia zwrot kosztów leczenia poza Polską. Przypomnijmy też, że na wykonanie takiego zabiegu w trybie ambulatoryjnym nie jest wymagana żadna zgoda NFZ.
Koktajl odchudzający z białek, miodu i probiotyków
2015-05-29
Niestety skutkiem ubocznym wielu diet odchudzających jest utrata masy mięśniowej, dlatego należy stosować koktajl, który zawiera aminokwasy egzogenne, zapobiegające temu procesowi. Powinien być on uzupełniony o miód i probiotyki, dzięki którym nie mamy ochoty na puste kalorie i polepsza się nasze trawienie.
Magiczna moc szparagów
2015-05-27
Wiosna to idealny moment, aby dietę wzbogacić o warzywa sezonowe. Zachwycają smakiem, ale co równie istotne - dostarczają nam niezbędnych witamin i minerałów. Okres wiosenno-letni to wysyp warzyw takich jak szparagi, młode ziemniaki, szczaw czy rukola.
Dzisiaj przepis na szybkie i dobre danie wiosenne.
2015-05-25
Przepis na starożytne szparagi z kurczakiem i makaronem.
ERA ZOSI SAMOSI I MODNYCH WRAŻLIWCÓW
2015-05-23
Kobiety zarabiają coraz więcej i podejmują decyzje zakupowe oraz dokonują zakupów w większej liczbie kategorii produktów niż mężczyźni. Jednocześnie, zarówno kobiety jak i mężczyźni coraz śmielej wchodzą z portfelem w branże stereotypowo przypisane do konkretnej płci.
Błędy kierowców
2015-05-19
Pod względem liczby popełnianych błędów odwodnieni kierowcy nie ustępują nietrzeźwym.
DOMY OPIEKI – WYNIKI BADANIA WZORCÓW UMOWNYCH
2015-05-18
UOKiK zakwestionował 61 proc. skontrolowanych wzorców umów stosowanych w prywatnych domach opieki. Kontrola była prowadzona w 2014 r i objęła placówki w dwóch województwach na północy kraju. Dalsze etapy badania obejmą placówki w całym kraju.
Letni Kurs Gitary w Krzyżowej - profesjonalne wakacje dla gitarzystów!
2015-05-14
Już po raz XV. ruszyły zapisy na najbardziej profesjonalne warsztaty gitarowe w Polsce, w trakcie Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Od 24 lipca do 1 sierpnia, oprócz szkolenia umiejętności gry na gitarze klasycznej, będzie można uczestniczyć w zajęciach z podstaw muzyki rozrywkowej, orkiestry gitarowej, gitary flamenco, techniki fingerstyle oraz wziąć udział w praktycznym kursie kompozycji.
Edukacyjna wycieczka seniorów
2015-05-13
Odbyła się w piątkowe popołudnie 8 maja, kiedy to wrocławscy seniorzy uczestniczyli w zwiedzaniu wnętrz Starego Ratusza, a także w prelekcji o historii, zmianach oraz sposobach funkcjonowania samorządów.
Morska woda zdrowia doda
2015-05-12
Wybierasz się na wakacje nad morze? Super! Na pewno słyszałeś, że spacery plażą sprzyjają zdrowiu, sól morska jest zdrowsza od kopalnianej, a na katar najlepszy jest sprej z roztworem soli morskiej. Ale właściwie dlaczego woda morska jest taka zdrowa?? Woda morska zawiera bardzo dużo różnorodnych składników mineralnych i to ich obecność czyni z niej panaceum na różne dolegliwości. Sprzyjają ci między innymi magnez, wapń, potas i brom.
Zbadaj znamiona i ciesz się latem.
2015-05-10
Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy intensywnie myśleć o poprawie naszego wyglądu oraz polepszeniu kondycji fizycznej. Wizyty w gabinetach kosmetycznych, intensywne ćwiczenia w klubie fitness to ważny element przygotowań do lata. By w pełni cieszyć się wakacjami, powinniśmy jednak pomyśleć o zdrowiu naszej skóry, a zwłaszcza o wnikliwej diagnostyce znamion.
MYSZKÓW WOLNE LOKALE DO WYNAJĘCIA
2014-12-21
Posiadamy do wynajęcia wolne lokale – handlowe, biurowe i magazynowe
Domowa obróbka drewna – impregnaty
2013-04-07
Dla wielu z nas wiosna to czas drobnych prac budowlanych na działkach, przy domach letniskowych, na posesjach, tarasach i balkonach. Najczęściej wykorzystywanym budulcem jest drewno. Budując altanę, huśtawkę, czy też płot należy pamiętać, że liczy się nie tylko efekt finalny, lecz także trwałość.
Osuszanie piwnic i izolacja przeciwwilgociowa
2013-03-23
Wilgoć w domu stanowi doskonałą pożywkę dla pleśni i grzyba. Są one nie tylko nieestetyczne, lecz także bardzo niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców zawilgoconego budynku. W domach z piwnicami to właśnie podziemny poziom stanowi największe źródło wilgoci.
Jak zagospodarować piwnicę?
2013-03-06
Piwnica nie musi kojarzyć nam się z ciemnym, wilgotnym miejscem pachnącym pleśnią. Projektanci domów obecnie umieszczają w niej pomieszczenia gospodarcze a także organizują przestrzeń, w której możemy się zrelaksować. Propozycje poleca Felix Myszków i Biuro Projektowe Jerzy Dorobisz Myszkow.
Felix Myszków - Oranżeria – oryginalna przestrzeń z egzotyką w tle.
2013-02-20
Jeśli chcemy cieszyć się słonecznymi kąpielami przez cały rok, warto zdecydować się na budowę własnej oranżerii. Przeprowadzając tę inwestycję już teraz, możemy cieszyć się wypoczynkiem wśród roślin przez cały rok. Zapraszamy Felix Myszków
Oczka wodne – ozdoba każdej posesji
2013-02-15
Oczka wodne wciąż chętnie wykorzystywane są jako element aranżacji przestrzeni wokół domu. Odrobiną pracy i małym nakładem finansowym możemy stworzyć uroczy zakątek, który będzie perłą naszego podwórza.
Domy, które nie szkodzą alergikom
2011-10-28
Wiosna i lato to wyjątkowo trudny sezon dla alergików. Możemy stworzyć dla nich oazę wytchnienia od przykrych dolegliwości – przestrzeń zacisza domowego, w którym ograniczymy występowanie alergenów do minimum.
Renowacja oraz naprawa parkietu i drewnianych podłóg
2011-10-28
Podłoga wyłożona drewnem jest nie tylko ekologiczna, lecz także przyjemna w dotyku. Niewątpliwą zaletą tego materiału jest możliwość renowacji po wielu latach użytkowania i przywrócenia świeżego, estetycznego wyglądu.
Jak zaaranżować oświetlenie ogrodu?
2011-03-20
Zatrudniamy profesjonalistów, którzy planują a następnie realizują projekty ukształtowania przestrzeni wokół naszego domu. Coraz częściej inwestujemy dodatkowo w oświetlenie, które wydobywa ich kunsztowną pracę z mroków nocy.
Grill dla zaawansowanych – ciekawe innowacje i dodatkowe funkcje
2011-03-03
Moda na murowane grille owocuje pięknymi konstrukcjami, które są nie tylko funkcjonalne, lecz także doskonale komponują się z estetyką otoczenia i stanowią małe architektoniczne arcydzieła.
Ogrodzenia zgodne z przepisami
2011-03-03
Ogrodzenia służą przede wszystkim do wyznaczenia terenu naszej posiadłości. Budowa zarówno tymczasowego płotu jak i artystycznej konstrukcji z kamienia obwarowana jest przepisami, które w jasny sposób kreślą możliwości działania.
Drewniana elewacja – powrót do natury
2011-02-23
W obecnych czasach ekologia stała się nie tylko absolutną koniecznością, lecz także modną postawą. Lubimy być „eko”. W świecie dekoracji, wyrazem ekologicznych trendów są kompozycje z drewna oraz inspirowane naturą elementy.
Tynki mineralne, czy akrylowe?
2010-11-07
Decydując się na wybór tynku elewacyjnego, nie zawsze warto kierować się niską ceną produktu, czy robocizny. Najważniejsza jest funkcjonalność i dopasowanie odpowiedniej struktury do danego rodzaju ścian.
Marketowe manipulacje
2010-11-07
Strategie manipulacji zachowaniami klienta w dużych centrach handlowych, są faktem niemal bezsprzecznym. Mimo, że wielkie sieci, sygnowane znanymi markami, kategorycznie wykluczają możliwość występowania podobnych machinacji, wciąż zatrudniają specjalistów od sprzedaży, których zadaniem jest zawładnięcie uwagą klienta i wzbudzenie w nim impulsu kupowania.
Drzwi wejściowe i wewnętrzne - nowatorskie rozwiązania
2010-10-03
Drzwi stanowią niezwykle ważny element każdego wnętrza. Nadają mu charakteru lub podkreślają stylistykę wystroju. Zapewniają intymność i zacisze w dużych przestrzeniach. Chronią przed intruzami i nieproszonymi gośćmi.
Wielkanocne tradycje w Myszkowie
2010-04-07
Wielkanoc to święto przemiany, nowego początku. Odmieńmy nasz dom, odkrywając jego wyjątkowe oblicze. Wykorzystajmy tradycyjne motywy łącząc je z nowatorskimi pomysłami.
Życzenia świąteczne.
2010-03-31
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
Czas na wiosenne zmiany.
2010-03-30
Dom jest naszym odwzorowaniem, wraz ze zmieniającymi się porami roku, ulega nieustannym metamorfozom. Kalendarzowa wiosna, już trwa, czas przygotować nasze mieszkania do nowego sezonu.
Zalegający śnieg – test szczelności dachu
2010-03-07
Puchowa pierzynka bajecznie otulająca dom, to magiczny obrazek, którym często raczyła nas tegoroczna zima. Nie warto jednak wierzyć pozorom, skorupa śniegu zalegająca na dachu stanowi wielką próbę jego szczelności.
Jak segregować odpady domowe?
2010-02-28
Ekologiczny tryb życia nie jest jedynie modną fanaberią nielicznych zapaleńców. Wraz z gruntowną przemianą świadomości społecznej, ekologia zyskała rangę chwalebnej postawy.
Klęska mrozu wywołała wstrzymanie dostaw prądu.
2010-02-15
Tegoroczna zima z całą surowością potraktowała mieszkańców powiatu myszkowskiego. Największe osiągnięcie naszej cywilizacji – elektryczność – okazało się bezsilne w obliczu sił natury.
Rynek budowlany prognozy na 2010 rok
2010-01-17
Kilka dni temu dobiegła końca pierwsza dekada XXI wieku. Czy rok 2010 upłynie pod wpływem rewolucji? Jaki kurs rozwoju obierze – spadek czy wzrost koniunktury budowlanej? Przyjrzyjmy się liczbom.
Nowy Rok 2010.
2009-12-28
Spełnienia marzeń w nowym 2010 roku życzy Felix Myszków..........
Życzenia świąteczne.
2009-12-23
Drodzy Klienci! Święta Bożego Narodzenia to czas radosnego zjednoczenia.
Bitumiczne pokrycia dachowe.
2009-12-12
Decydując się na rodzaj pokrycia dachowego, uwzględniamy przede wszystkim stopień izolacji termicznej i akustycznej, bezpieczeństwo oraz estetykę. Czy produkty wykonane z masy bitumicznej stanowią najlepszy wybór?
Systemy kominowe w ofercie Felix Myszkow.
2009-11-29
Decydując się na rodzaj komina i kotła, zawczasu musimy wiedzieć jakie paliwo grzewcze będziemy użytkować. Często zmiana sposobu ogrzewania domu, pociąga za sobą właśnie zmianę systemu kominowego.
Kostka brukowa Semmelrock
2009-11-03
Kostka brukowa Semmelrock staje się niezwykle chętnie wykorzystywanym elementem w projektach dekoracji terenu wokół budynku. Surowe piękno i bogactwo możliwości aranżacyjnych dodatkowo wzmagają popularność tego produktu.
Jak przygotować dom do zimy?
2009-10-03
Jesienne, chłodne poranki coraz częściej przypominają nam o nieubłaganie zbliżającej się zimie. Przed nastaniem śnieżnej pory roku warto zastanowić się, w jaki sposób możemy zabezpieczyć dom przed mrozem i wilgocią.
Zatrudnimy doradcę handlowego.
2009-08-24
Doradca, przedstawiciel handlowy Myszkow, województwo śląskie. Zatrudnimy doradcę handlowego z doświadczeniem w branży budowlanej.
Felix Myszkow promuje nowatorskie rozwiązania.
2009-08-10
Składy Budowlane Felix Myszkow, przez lata współpracy z wieloma producentami materiałów budowlanych, wspierają nowatorskie rozwiązania techniczne. Nowe izolacje refleksyjne Onduterm, to izolacja nowej generacji.
Gonty asfaltowe Matizol
2009-07-19
Składy budowlane Felix Myszków doceniają liczne zalety materiałów budowlanych firmy Matizol. Gonty mineralne zapewniają dużą estetykę pokrycia dachowego, która idzie w parze z funkcjonalnością. Budulec pokryciowy gontów jest produkowany na bazie surowców bitumicznych. Jako osnowę stosuje się welon z włókien szklanych.
Precyzja pomiaru szczelności wentylacji.
2009-06-23
Składy budowlane Felix Myszków, w trosce o bezpieczeństwo swoich klientów, włączyły do swojej oferty profesjonalne urządzenia do testowania szczelności systemów wentylacyjnych. Firma Lindab, producent tego typu urządzeń, udowodniła, że proces pomiaru może być jednocześnie precyzyjny, jednoznaczny jak i łatwy oraz szybki.
Marley - doskonałe systemy rynnowe, w ofercie Felix Myszkow
2009-06-18
Składy budowlane Felix Myszkow doceniają fakt, iż materiały budowlane firmy Marley nie ulegają korozji i uszkodzeniom spowodowanym promieniowaniem ultrafioletowym. Budulec, z którego wykonano rynny ma niespotykane mechaniczne właściwości.
Felix Myszków poleca bezpieczne drzwi zewnętrzne.
2009-06-01
Składy budowlane Felix Myszków od lat polecają swoim klientom produkty najwyższej jakości. Właśnie dlatego w naszej ofercie umieściliśmy drzwi zewnętrzne firmy Hörmann.
Mineralne tynki cienkowarstwowe Euromix
2009-05-23
Felix Myszkow posiada w swojej szerokiej ofercie mineralne tynki cienkowarstwowe, które są wyjątkowo uniwersalne. Składy budowlane Felix Myszków, zalecają tynki dekoracyjne Euromix, gdyż są uniwersalne. Można stosować je na zewnątrz lub wewnątrz budynków. Zaleca się pokrywanie nimi typowych, równych, gładkich mineralnych podłoży ściennych.
Produkty firmy Hörmann posiadają w ofercie składy budowlane Felix Myszków.
2009-05-20
Felix Myszków stawia na bezpieczeństwo. Firma Hörmann jest producentem funkcjonalnych rozwiązań o wysokich standardach bezpieczeństwa. Produkty charakteryzują się nowoczesnością i funkcjonalnością połączoną z atrakcyjnym wzornictwem.
Bramy wjazdowe Horman, bezpieczeństwo i nowoczesność
2009-05-18
Firma Hormann, projektując bramy, sprawą priorytetową uczyniła bezpieczeństwo, gwarantowane wprowadzeniem nowatorskich rozwiązań technologicznych. Składy budowlane Felix Myszkow coraz częściej proponują klientom produkty firmy Horman gdyż są solidne, praktyczne i spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa.
Felix Myszkow poleca dachówki ceramiczne - tradycyjne piękno dachu.
2009-05-06
Dachówki ceramiczne mają dużo zalet. Przez to budulec ten jest atrakcyjnym produktem na rynku budowlanym. Polecają je inwestorzy, którzy cenią klasyczny wygląd, funkcjonalność i piękno. Firmy takie, jak Roben Ceramika Budowlana, Felix Myszkow polecają je swoim klientom.
Felix Myszkow dystrybutor Onduterm.
2009-04-04
Onduterm nowa izolacja cieplna na polskim rynku jest to nowej generacji wielowarstwowa mata izolacyjna, cienka, elastyczna membrana o wysokiej izolacji cieplnej.
Felix Myszkow sprzedaż ratalna.
2009-02-24
możliwość zakupu towarów o wartości do 30.000 zł, kredyt na zakup produktów z różnych branż, w tym również usługi, rozłożenie kredytu aż do 36 miesięcznych równych rat, atrakcyjne warunki kredytu zarówno dla nowych, jak i obecnych lub byłych Klientów banku.
Felix Myszkow dystrybutor płyt EUROFALA.
2009-02-22
Felix Myszkow jako dystrybutor płyt eurofala informuje że Izopol S.A. zmienił nazwę na Cembrit S.A.
Felix Myszkow - firma godna polecenia.
2009-02-21
Felix Myszkow to firma z blisko 30 letnim doświadczeniem na rynku budowlanym, oferująca budulec od fundamentów aż po dach. Blisko 30 lat działalności w branży budowlanej dało nam doświadczenie, którym możemy służyć pomocą naszym Klientom i być wiarygodnym Partnerem handlowym. Zadowolenie Klienta jest naszym celem nadrzędnym! Zaufaj nam.
Felix Myszkow i okna greenline.
2009-02-01
Centrum Materiałów Budowlanych Felix Myszkow jako jeden z pierwszych dystrybutorów w Polsce oferuje okna greenline. Okna te nie zawierają niebezpiecznych dla ludzi i środowiska związków kadmu i ołowiu Okna greenline produkowane są wyłącznie z użyciem wapnia i cynku. Tak więc już dziś profile greenline produkowane są zgodnie z przyszłościową technologią wytwarzania PCV, a wytworzone z nich okna sprostają wymaganiom jutra.
Felix Myszków - specjalista od klinkieru.
2007-10-30
Klinkier gwarantuje solidność. Felix Myszków pomoże w wyborze cegieł klinkierowych. Ściany z klinkieru są mocne i zdrowe. Klinkier zdobi. Domy i budowle wzniesione z takich cegieł budzą zaufanie. Ze względu na swoją trwałość i walory estetyczne cegła klinkierowa znalazła zastosowanie na najbardziej prestiżowych budynkach historycznych.