ZAPRAWA KLEJOWA

do płytek ceramicznych i terakoty uniwersalna zaprawa budowlana do wewnątrz i na zewnątrz


ZASTOSOWANIE
Klej ATLAS stosuje się do naklejania glazury i terakoty na ściany tynkowane, betonowe i na każde inne suche lub wilgotne podłoże z materiałów ceramicznych. ATLAS jest zaprawą budowlaną o wszechstronnym zastosowaniu. Nadaje się do murowania, wyrównywania powierzchni i szpachlowania (do grubości warstwy 0,5 cm).

WŁAŚCIWOŚCI
ZAPRAWA KLEJOWA ATLAS jest mrozoodporna i wodoodporna, można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku. ATLAS jest produktem wydajnym, bardzo wygodnym i łatwym w użyciu. Nie zawiera włókien azbestowych.

 

ZAPRAWA KLEJOWA ATLAS INTER

do płytek ceramicznych i terakoty
uniwersalna zaprawa budowlana do wewnątrz


ZASTOSOWANIE
Klej ATLAS INTER stosuje się do naklejania glazury i terakoty na ściany tynkowane, betonowe i na każde inne suche lub wilgotne podłoże z materiałów ceramicznych. ATLAS INTER jest zaprawą budowlaną o wszechstronnym zastosowaniu. Nadaje się do murowania, wyrównywania powierzchni i szpachlowania (do grubości warstwy 0,5 cm).

WŁAŚCIWOŚCI
Zaprawę klejową ATLAS INTER można stosować wewnątrz budynku. Jest produktem wydajnym, bardzo wygodnym i łatwym w użyciu. Nie zawiera włókien azbestowych.

 

ATLAS PLUS

do płytek ceramicznych i terakoty.
Zaprawa klejowa o zwiększonej elastyczności i przyczepności na balkony, tarasy, posadzki i w systemie ogrzewania podłogowego

ZASTOSOWANIE
Zaprawę klejową ATLAS PLUS używa się do układania płytek ceramicznych i terakoty, mozaiki porcelanowej, płytek elewacyjnych, klinkierowych oraz płytek z kamienia naturalnego na prefabrykatach betonowych i gazobetonie, przy wylewkach na ogrzewaniu podłogowym, na płytach gipsowo-kartonowych, suchych jastrychach, asfalcie lub tynkach gipsowych wewnątrz budynku. W przypadku naturalnych kamieni o zwiększonej nasiąkliwości np. marmuru zaleca się stosować zaprawę ATLAS KARO. Ze względu na zwiększoną elastyczność i przyczepność zaprawa ATLAS PLUS nadaje się do układania płytek ceramicznych na sztywnych i stabilnych sklejkach wodoodpornych. W przypadku innych podłoży drewnopochodnych zaleca się stosować zaprawę ATLAS BIS. Zaprawa ATLAS PLUS nadaje się również do układania płytek ceramicznych bezpośrednio na powierzchni starej glazury, terakoty i lastriko, na pozostałościach starych, silnie przylegających klejów i zapraw mineralnych. Zaprawę klejową ATLAS PLUS można stosować: wewnątrz i na zewnątrz budynku - na ścianach, podłogach, tarasach, balkonach.

WŁAŚCIWOŚCI
ATLAS PLUS jest specjalną zaprawą klejową, mrozo- i wodoodporną, o uniwersalnym zastosowaniu. Zaprawa klejowa ATLAS PLUS charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością i elastycznością, wyrównuje naprężenia podłoża w przypadku klejenia okładzin ceramicznych na posadzkach w systemie ogrzewania podłogowego, jest łatwa i wygodna w użyciu, nie zawiera włókien azbestowych.

 

ATLAS BIS

Klej dyspersyjny do ściennych płytek ceramicznych


ZASTOSOWANIE
Zaprawa klejowa ATLAS BIS może być stosowana do przyklejania wewnątrz pomieszczeń ściennych płytek ceramicznych, klinkierowych, płyt i kasetonów styropianowych oraz elementów z kamienia naturalnego np. marmuru. Nadaje się na podłoża takie jak beton, tynk oraz na płyty gipsowo- kartonowe. Ze względu na dużą elastyczność zaprawa ATLAS BIS nadaje się do stosowania na wszelkiego rodzaju podłoża wykonane z materiałów drewnopochodnych z wyłączeniem materiałów lakierowanych.

WŁAŚCIWOŚCI
ATLAS BIS jest produkowany jako gotowa do bezpośredniego użycia, jednorodna pasta o gęstości ok. 1,8 g/cm3. Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami klejącymi i bardzo dużą elastycznością warstwy sklejenia. Bardzo łatwo rozprowadza się na podłożu. Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoża, objawiającą się całkowitym brakiem spływania z powierzchni pionowych.

 

ATLAS KARO

Zaprawa klejowa do płytek z marmurów naturalnych i syntetycznych do wewnątrz i na zewnątrz

ZASTOSOWANIE
Zaprawa klejowa ATLAS KARO przeznaczona jest do naklejania płytek z marmurów naturalnych i syntetycznych, kamienia naturalnego oraz płytek z materiałów nasiąkliwych, na których mogą wystąpić przebarwienia przy stosowaniu tradycyjnych zapraw klejowych produkowanych na bazie "szarego cementu". ATLAS KARO może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynku. Przeznaczony jest na tynk, beton, jastrych cementowy, a także w systemach ogrzewania podłowego.

WŁAŚCIWOŚCI
ATLAS KARO jest zaprawą mrozo- i wodoodporną. Charakteryzuje się zwiększoną elastycznością i przyczepnością. Zaprawa klejowa ATLAS KARO produkowana jest na bazie białego cementu, a więc nie powoduje powstawania przebarwień na zewnętrznej powierzchni płyt marmurowych lub kamiennych. Produkt nie zawiera włókien azbestowych.

 

ZAPRAWA KLEJOWA DO PŁYTEK GRESOWYCH

do przyklejania płytek na ścianach i podłogach


ZASTOSOWANIE
ZAPRAWĘ KLEJOWĄ DO PŁYTEK GRESOWYCH ATLAS stosuje się do układania płytek gresowych na ścianach i podłogach betonowych, jastrychach cementowych i anhydrytowych. Zaprawy tej nie stosuje się na podłożach drewnianych, metalowych i z tworzyw sztucznych. Zaprawa może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynku. Klej może być stosowany na podłożach wykonanych z zastosowaniem ogrzewania podłogowego.

WŁAŚCIWOŚCI
Zaprawa jest mieszanką produkowaną na bazie białego cementu, wypełniaczy kwarcowych oraz dodatków poprawiających przyczepność i reologię. Jest mrozo- i wodoodporna.

 

ATLAS CAL N

Zaprawa klejowa do podłogowych płytek ceramicznych.
Upłynniona, średniowarstwowa zaprawa klejowa zalecana do płytek o dużym formacie lub silnie profilowanej powierzchni spodu

ZASTOSOWANIE
Zaprawę klejową ATLAS CAL N stosuje się do układania podłogowych płytek ceramicznych, gresu, z kamienia naturalnego lub betonu, na podłożach takich jak jastrych cementowy, beton. Szczególnie znajduje ona zastosowanie do układania płytek podłogowych dużego formatu o bardzo silnie profilowanej powierzchni spodu. ATLAS CAL N może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynku, nadaje się do pomieszczeń przemysłowych, na balkony, tarasy. Zaprawa ATLAS CAL N może być stosowana na podłożach wykonanych z zastosowaniem ogrzewania podłogowego.

WŁAŚCIWOŚCI
ATLAS CAL N jest upłynnioną średniowarstwową zaprawą klejową o dużej zawartości dodatków uszlachetniających. Po wyschnięciu zaprawa odznacza się dobrą przyczepnością do podłoża. Jest ona mrozo- i wodoodporna. Zaprawa ATLAS CAL N jest łatwa w użyciu, nadaje się do wykonania średniej grubości warstwy sklejenia.

 

ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA

Pod płytki ceramiczne i terakotę uniwersalna zaprawa budowlana do wewnątrz i na zewnątrz


ZASTOSOWANIE
ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA ATLAS służy do wyrównywania powierzchni ścian przed położeniem płytek ceramicznych. Jako uniwersalna zaprawa budowlana znajduje zastosowanie przy murowaniu i szpachlowaniu powierzchni. ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA ATLAS nadaje się do stosowania w mieszkaniach, kabinach natryskowych, mokrych pomieszczeniach przemysłowych, basenach i na elewacjach. Można nią również wypełniać niewielkie ubytki w ścianach.

WŁAŚCIWOŚCI
ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA ATLAS jest mrozoodporna. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zaprawa odznacza się dobrą przyczepnością do podłoża, jest wygodna i łatwa w użyciu, a stosowana jako podkład pod płytki ceramiczne pozwala na zaoszczędzenie kleju do glazury. Nie zawiera włókien azbestowych.

 

ZAPRAWA DO FUGOWANIA

Barwne wypełnienie spoin do płytek ceramicznych i terakoty. Wewnątrz i na zewnątrz od 2 do 6 mm

ZASTOSOWANIE
Nowa receptura, przedłużony czas przydatności do użycia (12 miesięcy) oraz bogata kolorystyka (40 kolorów) - to główne cechy zaprawy do fugowania ATLAS. Stosuje się ją do wypełniania spoin płytek ceramicznych ściennych i podłogowych, płyt mamrmurowych i betonowych, mozaiki glazurowanej w pomieszczeniach suchych, wilgotnych i mokrych, wewnątrz i na zewnątrz budynku. Szerokość spoiny od 2 do 6 mm.

WŁAŚCIWOŚCI
ZAPRAWA DO FUGOWANIA ATLAS jest plastyczna, łatwa do przygotowania i wygodna w pracy. Po związaniu zaprawa nie pęka, jest twarda, trudna do zarysowania i odpowiednio mocno przylega do krawędzi płytek. Zaprawa do fugowania jest mrozo- i wodoodporna . Nie zawiera włókien azbestowych ani domieszek materiałów ostrych, twardych, dzięki temu nie powoduje zarysowania powierzchni.

 

ZAPRAWA FUGOWANIA - SZEROKA

Barwne wypełnienie spoin do płytek ceramicznych, terakoty, płyt kamiennych i marmurowych. Wewnątrz i na zewnątrz od 4 do 16 mm


ZASTOSOWANIE
Zaprawę do fugowania stosuje się do spoinowania płytek ceramicznych ściennych i podłogowych, płyt marmurowych, kamiennych i betonowych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Można wypełniać przy jej użyciu spoiny między płytkami o szerokości od 4 do 16 mm.

WŁAŚCIWOŚCI
ZAPRAWA DO FUGOWANIA ATLAS (szeroka) jest plastyczna, łatwa do przygotowania i wygodna w pracy. Po związaniu zaprawa nie pęka, jest twarda, trudna do zarysowania i odpowiednio mocno przylega do krawędzi płytek. Zaprawa do fugowania jest mrozo- i wodoodporna . Nie zawiera włókien azbestowych ani domieszek materiałów ostrych, twardych, dzięki temu nie powoduje zarysowania powierzchni.

 

EMULSJA ELASTYCZNA

Do zaprawy klejowej Atlas
Polepsza elastyczność i przyczepność zaprawy, umożliwia klejenie płytek ceramicznych i terakoty na sztywnych i stabilnych sklejkach wodoodpornych, płytach gipsowo-kartonowych i na starej ceramice.

ZASTOSOWANIE
EMULSJA ELASTYCZNA ATLAS stosowana wraz z ZAPRAWĄ KLEJOWĄ ATLAS umożliwia układanie płytek ceramicznych i terakoty na podłożach takich jak: beton, tynk, gazobeton, mur ceglany, wylewki na ogrzewaniu podłogowym, płyty gipsowo-kartonowe, sztywne i stabilne sklejki wodoodporne, asfalt, jastrych cementowy i anhydrytowy. Możliwe jest układanie płytek na powierzchni starej glazury, terakoty i lastriko, na pozostałościach starych, silnie przylegających klejów i zapraw mineralnych. EMULSJA ELASTYCZNA stosowana wraz z ZAPRAWAMI DO FUGOWANIA ATLAS umożliwia spoinowanie płytek na płytach drewnopochodnych i gipsowo-kartonowych. W celu nadania zaprawom do fugowania większej wodoszczelności i elastyczności należy dodać do wody zarobowej Emulsji Elastycznej ATLAS (2 części wody na 1 część Emulsji Elastycznej).

WŁAŚCIWOŚCI
ZAPRAWA KLEJOWA ATLAS z dodatkiem EMULSJI ELASTYCZNEJ ATLAS jest mrozo- i wodoodporna. Charakteryzuje się zwiększoną przyczepnością i elastycznością, wyrównuje naprężenia podłoża w przypadku klejenia okładzin ceramicznych na posadzkach w systemie ogrzewania podłogowego, jest łatwa i wygodna w użyciu. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku, na ściany i podłogi.

 

ATLAS DELFIN

Środek ochronny do płytek nieglazurowanych, trwale zabezpiecza przed plamami od wody, olejów, tłuszczów.


ZASTOSOWANIE
ATLAS DELFIN służy do ochrony powierzchni ceramicznych nieszkliwionych, kamiennych i innych o porowatej strukturze. Tego rodzaju powierzchnie odpowiednio nie zaimpregnowane są nieodporne na zabrudzenia (np. olej, tłuszcze, kawa i herbata), a także na wodę. ATLAS DELFIN zabezpiecza trwale przed różnego rodzaju plamami zarówno powierzchnie ceramiczne jak i fugi.

WŁAŚCIWOŚCI
Emulsja ATLAS DELFIN jest mrozoodporna, można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku. Jest produktem wydajnym, bardzo wygodnym i łatwym w użyciu. ATLAS DELFIN jest bezbarwny. Nadaje płytkom nie glazurowanym delikatny połysk, a starym, matowym okleinom świeży wygląd. Dzięki dużej zdolności penetracji wnika w wierzchnią warstwę płytek, tworząc jednocześnie na powierzchni trwałą powłokę ochronną. Ma szczególne właściwości impregnujące (dotyczy to także fug) i antypoślizgowe. Posadzka staje się bardziej odporna na zabrudzenia i łatwiejsza do pielęgnacji. Może być silnie obciążana i jest odporna na wszystkie używane powszechnie środki czystości. Z chemicznego punktu widzenia warstwa ochronna jest nie do usunięcia. Zaimpregnowana powierzchnia jest odporna na temperatury od -20°C do +80°C.

 

ATLAS SZOP

Środek do usuwania pozostałości po cemencie.
Usuwa wszelkie zabrudzenia spowodowane różnego rodzaju zaprawami cementowymi.

ZASTOSOWANIE
Środek do zmywania SZOP służy do usuwania nawet najstarszych pozostałości po różnego typu zaprawach cementowych. Stosuje się go również do zmywania pozostałości wapna, brudu, rdzy, cementu, plam wodnych itp. Przeznaczony jest do czyszczenia płytek ceramicznych, kamiennych, klinkierowych, sanitariatów, a także powierzchni chromowanych, lakierowanych, ze stali szlachetnej i tworzyw sztucznych. ATLAS SZOP można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku.

WŁAŚCIWOŚCI
Płyn do zmywania SZOP zawiera kwas nieorganiczny, dlatego nie zaleca się stosować go do czyszczenia płytek nieodpornych na kwas, takich jak: marmur, emalia itp. W razie wątpliwości zaleca się wykonanie próby na niewidocznej powierzchni.

 

ATLAS SZOP 2000

Środek do usuwania pozostałości po wszystkich wyrobach opartych na dyspersjach polimerowych


ZASTOSOWANIE
Środek do czyszczenia SZOP 2000 służy do usuwania pozostałości po wszystkich wyrobach opartych na dyspersjach polimerowych takich jak: farby emulsyjne, tynki dyspersyjne, emulsje gruntujące itp. Posiada zdolność szybkiego rozpuszczania i emulgowania brudu. Przeznaczony jest do czyszczenia płytek ceramicznych, kamiennych, klinkierowych, powierzchni szklanych, chromowanych, lakierowanych, ze stali szlachetnej i tworzyw sztucznych. Doskonale nadaje się do gruntownego czyszczenia wszystkich powierzchni wodoodpornych. ATLAS SZOP 2000 można stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku.

WŁAŚCIWOŚCI
P łyn do czyszczenia SZOP 2000 zawiera niejonowe środki powierzchniowo-czynne, rozpuszczalniki oraz środki alkaliczne. Nie zalecany jest do czyszczenia powierzchni drewnianych. W razie wątpliwości zaleca się wykonanie próby na niewidocznej powierzchni.

 

FLIZÓWKI

Listwy wykończeniowe do glazury i terakoty

ZASTOSOWANIE
Stosowane są do wykańczania narożników wewnętrznych i zewnętrznych, otworów drzwiowych i okiennych, półek, obwodów wanien, pryszniców itp. przy wszystkich typach glazury i terakoty. Przyspieszają i ułatwiają układanie glazury, chronią krawędzie płytek przed wyszczerbieniem oraz maskują krawędzie już przycięte.

  • Listwy z PCV
    Produkowane są w dwóch rodzajach tworząc "komplet profili" pozwalających na wykończenie każdego rodzaju krawędzi zewnętrznej i wewnętrznej. Ten drugi może być także używany do połączenia płytek układanych na ścianie z płytkami przyklejanymi do posadzki. Produkowane są z PCV odpornego na działanie temperatur ujemnych i promieni słonecznych, wobec czego można je układać również na zewnątrz budynku. Listwy mają długość 2,50 m i produkowane są w pięciu wysokościach - 6 mm, 7 mm, 8 mm, 9 mm i 10 mm - tak, aby można było je stosować z płytkami ceramicznymi różnej grubości. Produkowana jest także uniwersalna flizówka 6/9, którą stosować można zarówno do płytek o grubości 6 mm, jak i 9 mm. Ze względu na zwiększoną elastyczność nadaje się ona również na naroża o źle wyprofilowanym kącie 90°.
  • Listwy aluminiowe
    W celu ochrony krawędzi narażonych na mechaniczne uszkodzenia (np. progi, schody) produkowane są także aluminiowe listwy glazurnicze o długości 2,0 i 3,0 m oraz flizówki aluminiowe anodowane o długości 2,05 m, 2,50 m i 3,0 m. Oba rodzaje listew dostępne są w dwóch wysokościach 8 i 10 mm. Można je układać wewnątrz i na zewnątrz budynku.

WŁAŚCIWOŚCI
Dzięki swej wyjątkowej plastyczności listwy z PCV dają się dostosować do kształtów nie będących linią prostą. Szeroka gama kolorów, w tym marmuropodobnych i metalizowanych, pozwala na indywidualne połączenia listwy z płytką i fugą. Nadają estetyczny wygląd oraz podnoszą elegancję i trwałość glazury, zapewniając przy tym właściwy charakter pomieszczeń.

 

ATLAS UNI-GRUNT

Emulsja gruntująca na ściany i podłogi do gruntowania i wzmacniania podłoży pod farby, kleje, tynki, jastrychy, szpachlówki, posadzki wyrównujące i samopoziomujące


ZASTOSOWANIE
Gotowa emulsja gruntująca ATLAS UNI-GRUNT służy do gruntowania wszystkich porowatych i chłonnych podłoży betonowych, płyt cementowych i gazobetonu, płyt gipsowych, gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych itp. Emulsja ATLAS UNI-GRUNT, dzięki dużej zdolności penetracji, wnika silnie w głąb nawet bardzo starych i suchych podłoży, powodując ich wzmocnienie. Poprawia przyczepność kleju do glazury i terakoty. Stosowana jako grunt pod posadzki samopoziomujące zapobiega tworzeniu się pęcherzy i zbyt szybkiemu oddawaniu wody do podłoża. Przy układaniu płytek ceramicznych na płytach paździerzowych i drewnopochodnych impregnowanych powierzchnię płyty należy zagruntować emulsją UNI-GRUNT. Emulsja może stanowić także powłokę ochronną dla wylewek, ułatwia wówczas konserwację i zapobiega osadzaniu się kurzu.

WŁAŚCIWOŚCI
Emulsja gruntująca ATLAS UNI-GRUNT nie zmydla się, przepuszcza parę wodną, nadaje się do stosowania na suchym podłożu. Emulsja zwiększa przyczepność do powierzchni, jej elastyczność i odporność na zarysowania, a także reguluje proces chłonności podłoża. Tynki i jastrychy pod wpływem działania emulsji wysychają równomiernie. Chroni ona podłoże przed szkodliwym działaniem wilgoci, jej stosowanie ułatwia późniejsze odrywanie tapet przy renowacji pomieszczeń. Warstwa emulsji po wyschnięciu jest przezroczysta. Emulsja jest niepalna, można ją stosować w pomieszczeniach bez okien. Nadaje się na ściany i posadzki, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zagruntowana powierzchnia jest odporna na temperatury od -20°C do 80°C.

 

ATLAS UNIGRUNT PLUS

Głębokopenetrująca emulsja gruntująca na podłogi do gruntowania i wzmacniania podłoży pod posadzki wyrównujące i samopoziomujące

ZASTOSOWANIE
ATLAS UNI-GRUNT PLUS służy do gruntowania wszystkich porowatych i chłonnych podłoży betonowych, cementowych i gipsowych pod posadzki i podkłady podłogowe.. Emulsja ATLAS UNI-GRUNT PLUS, dzięki dużej zdolności penetracji, wnika silnie w głąb nawet bardzo starych i suchych podłoży, wzmacniając i zabezpieczając je przed wilgocią. Zapobiega tworzeniu się pęcherzy i zbyt szybkiemu oddawaniu wody do podłoża.

WŁAŚCIWOŚCI
Emulsja ATLAS UNI-GRUNT PLUS nie zmydla się, przepuszcza parę wodną, nadaje się do stosowania na suchym podłożu. Specjalnie wyselekcjonowana dyspersja akrylowa zapewnia ATLAS UNI-GRUNT PLUS wysokie zdolności penetrujące. Emulsja zwiększa przyczepność do powierzchni, jej elastyczność i odporność na zarysowania, a także reguluje proces chłonności podłoża. Emulsja chroni podłoże przed szkodliwym działaniem wilgoci. Warstwa emulsji po wyschnięciu jest przezroczysta. Emulsja jest niepalna, można ją stosować w pomieszczeniach bez okien. Nadaje się na posadzki, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zagruntowana powierzchnia jest odporna na temperatury od -20 °C do +80 °C.

 

ATLAS SILSTOP

Silikonowy środek hydrofobizujący
do zabezpieczania elementów kamiennych, murów wapienno-piaskowych i ceglanych oraz betonowych elementów prefabrykowanyche


ZASTOSOWANIE
ATLAS SILSTOP służy do zabezpieczania elementów kamiennych, murów wapienno-piaskowych i ceglanych oraz betonowych elementów prefabrykowanych. Doskonale nadaje się jako środek gruntujący pod farby silikonowe.

WŁAŚCIWOŚCI
ATLAS SILSTOP jest bezbarwnym roztworem dyspersji silikonowej w rozpuszczalniku organicznym. Po naniesieniu ATLAS SILSTOP reaguje ze składnikami powietrza i wodą zawartą w porach materiału. W wyniku tej reakcji obniżony zostaje poziom absorpcji materiału. Penetruje w głąb materiału, zapewniając jednocześnie jego wysoki poziom paroprzepuszczalności. ATLAS SILSTOP jest odporny na alkalia, kwaśne deszcze, słońce i agresywne środowisko miejskie. Można go stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zaimpregnowana powierzchnia jest odporna na temperatury od -20°C do +80°C.