ALTAXIN - ochronno-dekoracyjny środek do drewna.

Przeznaczenie:
do zabezpieczania wszelkiej stolarki z drewna na zewnątrz i wewnątrz budynków - m.in.: bram, okien, boazerii, mebli ogrodowych, architektury ogrodowej, płotów itp.

Właściwości:
chroni drewno przed korozją mikrobiologiczną (grzyby, owady - techniczne szkodniki drewna). Zabezpiecza przed wpływem czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg, promieniowanie UV). Nadaje drewnu odpowiednią barwę, podkreślając jego naturalny rysunek. Głęboko penetruje pory drewna. Na powierzchni drewna nie tworzy złuszczającej się i odpadającej powłoki, co ułatwia prace renowacyjne.
Altaxin służy do ostatecznego wykończenia powierzchni drewna ale może stanowić także podkład pod rozpuszczalnikowe lakiery.
Altaxin jest równie skuteczny we wszystkich wersjach kolorystycznych.

Sposób stosowania:
przed użyciem wymieszać w celu uzyskania jednorodności konsystencji i barwy. Preparat nanosić pędzlem na surową, gładką, czystą powierzchnię drewna powietrzno-suchego. Po upływie 5-15 minut od momentu naniesienia, należy suchym pędzlem rozetrzeć pomalowaną powierzchnię zgodnie z kierunkiem słojów drewna. Czynność ta pozwala uzyskać odpowiedni efekt dekoracyjny zabezpieczonej powierzchni. Zaleca się nanosić ALTAXIN we wnętrzach dwukrotnie, na zewnątrz - trzykrotnie w temperaturze powyżej 0° Celsjusza.W trakcie malowania impregnat należy często mieszać. Preparat schnie w temp. 20° Celsjusza ok. 24 godz. Kolejną warstwę należy nanosić po przeschnięciu poprzedniej.

Kolorystyka:
bezbarwny, pinia, kasztan, mahoń, orzech, brąz, palisander, heban, zieleń.

Wydajność:
1 litr preparatu wystarczy do zabezpieczenia od 8 do 12 m2 powierzchni drewna przy jednokrotnym malowaniu.

Uwagi:
w przypadku zastosowania środka w pomieszczeniach, należy wietrzyć je do zaniku zapachu rozpuszczalników, po czym można oddać je do użytku. Wcześniej nie należy dopuścić do dłuższego przebywania w nich zwłaszcza dzieci i chorych. Podczas wykonywania prac należy przestrzegać ogólnych zasad BHP oraz zachować ostrożność konieczną przy stosowaniu środków łatwopalnych. Ostateczny kolor wymalowania uzależniony jest od jakości i gatunku drewna, rodzaju obróbki jego powierzchni oraz liczby naniesionych warstw ALTAXIN-u.
Altaxinu i innych impregnatów nie należy stosować do wymalowań gatunków drewna nie poddających się impregnacji np. dębu.
Nie zaleca się stosowania Altaxinu bezbarwnego na zewnątrz (nie zabezpiecza przed przebarwieniami fotolitycznymi drewna)

Skład chemiczny:
żywice alkidowe, tolylfluanid, dichlofluanid, cyflutryna, układ rozpuszczalników, pigmenty, środki pomocnicze.

Okres przechowywania:
18 miesięcy od daty produkcji.

Przechowywanie:
w szczelnie zamkniętych i zawsze pełnych opakowaniach, z dala od źródeł ognia, grzejników oraz miejsc składowania nieopakowanej żywności i pasz.

Opakowania handlowe:
1 litr, 2,5 litra, 5 litrów, 12 litrów.

Atesty:
patent RP nr 155488;
atest PZH nr HK/B/2089/01/99;
aprobata techniczna ITB nr AT-15-4333/2000

ALTAXIN jest zdobywcą złotego medalu na Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA'2001.