System rur i kształtek produkowany jest z nieplasty-fikowanego polichlorku winylu PVC-U w kolorze pomarańczowo - brązowym. Cechą szczególną naszych rur jest zastosowanie specjalnej uszczelki Sewer-Lock. Ta dwuelementowa, montowana automatycznie w fazie produkcji uszczelka zapewnia pełną szczelność i trwałość systemu, a także skraca czas montażu rur. Dostępne są również rury PVC z uszczelkami jednowargowymi. Rury PVC można łączyć z bogatą ofertą studzienek oraz system PragmaŽ produkowanych w naszej firmie.

 

Zalety

  • bardzo wysoka jakość wykonania rur i kształtek
  • około dwukrotnie mniejsze siły wymagane przy montażu (w stosunku do uszczelek tradycyjnych)
  • sam montaż przebiega w 100% bezawaryjnie (uszczelka montowana na stałe w kielichu rury nie ma możliwości podwinięcia się)
  • 100 % szczelność takiej uszczelki znacznie przewyższa rozwiązania tradycyjne
  • nigdy nie występuje konieczność demontażu połączeń ze względu na wadliwe wykonanie.

 

Uszczelka Sewer-Lock

Technologia wykonywania kielichów w systemie Sewer-Lock polega na tym, że kielich każdej rury formowany jest indywidualnie wokół uszczelki, dzięki czemu dopasowuje się bardzo dokładnie do jej kształtów. Gwarantując szczelne i trwałe złącze.

 

Uszczelka składa się z:

  • pierścienia uszczelniającego wykonanego z elastomeru TPE o twardości 55 +/- 3 IRHD (w kolorze czarnym)
  • pierścienia mocującego, wykonanego z PP wzmocnionego włóknem szklanym (w kolorze żółtym).

 

Pierścień mocujący naprężony podczas procesu kielichowania rury zapobiega ruchom uszczelki utrzymując ją we właściwym położeniu oraz uniemożliwia wyjęcie jej z kielicha, przesunięcie się w rowku kielicha, a także zapobiega podwinięciu (skręceniu) uszczelki. Oba pierścienie, trwale połączone ze sobą ściśle przylegają zarówno do kielicha, jak i do wsuniętego końca rury. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja uszczelek sprawia, że siły niezbędne do montażu systemu Sewer-Lock są znacznie mniejsze niż przy uszczelnianiu tradycyjnym.