Coprax jest polipropylenowym systemem zgrzewanym przeznaczonym do instalacji wewnętrznych. System ten charakteryzuje się odpornością na korozję i prądy błądzące, niskim przewodnictwem cieplnym oraz bardzo cichą pracą instalacji. Dzięki zastosowanej technologii i użyciu najwyższej klasy surowca - Vestolen P9421 cały system jest higieniczny i gwarantuje niezawodność w czasie eksploatacji.

 

Zastosowania

Rury i kształtki Coprax najczęściej montowane są w instalacjach ciepłej i zimnej wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy surowca Coprax można używać do instalacji klimatyzacyjnych, sprężonego powietrza lub innych instalacji przemysłowych. Specjalnie rozwiązana konstrukcja kształtek zapobiega kontaktowi transportowanego medium z metalową częścią kształtki. Rozwiązanie to pozwala na zastosowanie tego systemu w instalacjach przemysłowych spożywczych lub do transportu cieczy agresywnych.

 

Charakterystyka

System Coprax produkowany jest z jednorodnego polipropylenu, a także z polipropylenu ze stabilizującą wkładką aluminiową. Rury z aluminium posiadają niższą rozszerzalność liniową k=0,06 mm/moC w stosunku do rur jednorodnych (k=0,15 mm/moC). Rury z aluminium gwarantują również całkowitą barierę antydyfuzyjną.