dachoratka
Strona główna Oferta Materiały budowlane Kleje FAST Kleje do styropianu
Stolarka budowlana
Pokrycia dachowe
Izolacje budowlane
Materiały budowlane
Zapewniamy transport
i rozładunek
więcej...  
Pipe Life
K & K
Wimont
Aluplast
wiecej...  
Nike Air Jordan XXX White Black Wolf Grey Galaxy Retro 2016 811006-101 sz 9.5 BRAND NEW Jordan V Wolf Grey Graphite Metallic Size 10 Nike Air shoes Retro 5http://www.top-jordans.com Nike Air Jordan 6 Sport Blue Sz 12 Retro 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 13 14 15 17 23 45Nike Air Jordan 11 XI Retro 72-10 Size 10.5 Brand New Jordan Gym Red 12scheap jordan shoes Nike Air Jordan XII Retro 12 Flu Game 2016 Black Varsity Red 130690-002 size 11Nike Air Jordan V 5 White Fire Red Black 23 136027-120 US 12 AJ5 4 3 2 1 Nike Air Jordan 1 Pinnacle Vachetta Tan 705075 201 sz 8cheap jordan shoes for sale Nike Air Force 1 '07 BRED Jordan Black Red 9.5UK NEW! Basketball Trainers RARENike Jordan Super.Fly 5 X V Blake Griffin Blue Infrared 23 Basketball 850700-404 Air Jordan 1 Pinnacle "Pinnacle" - 705075 130 - 2015cheap jordans Size 10Men's Air Jordan Retro V 5 Metallic Size 7.5 Nike Air Jordan 12 Retro [130690-600] Basketball Alternate Red/White-Blackcheap jordan shoes for sale Authentic 2001 Nike Air Jordan XVI Original Size 12.5Nike Air Jordan Retro III Fire Red Shoes 2013 Sz.11.5 NICE!! NIKE JORDAN MELO M9 DS YEAR OF THE SNAKE SZ 11cheap jordan shoes 2010 Nike Air Jordan Flint 13 Size 10 vvvvnds og all message For PaypalNike Jordan CP3. VIII 8 / AE X Chris Paul Mens Basketball Shoes Sneakers Pick 1 Jordan 3 Black Cement 2001 UK 9.5cheap jordans for sale 2004 Air Jordan 2 White/Blk/Red Size 9 UsedNike Air Jordan Retro 4 OG Basketball Shoes 840606-192 Size 9.5 Nike Air Jordan Gym Red 12 XII Retro Alternate White Cherry 130690 600 Size 11.5cheap jordans for sale Nike Jordan 5 AM Black White Air Max Mens Basketball Shoes Sneakers 807546-010Johnny Kilroy Air Jordan 10 Nike Air Jordan Retro 12 Gym Red sz 13 Master French Flucheap jordans for sale Nike Air Jordan 12 Retro White/French Blue-Metallic Silver-Varsity 130690-113
Jeżeli jeste?zainteresowany promocjami i ofertami specjalnymi - dopisz swój e-mail.
 
Kleje do styropianu
Farby:Farby
Tynki akrylowe i mineralne:Zaprawy wyrównujące Zaprawy murarskie i tynkarskie Tynki szlachetne akrylowe Tynki szlachetne mineralne Tynki szlachetne silikatowe Tynki szlachetne siloksanowe Środki gruntujące Wyprawy gruntujące pod tynki
Kleje:Kleje do wełny mineralnej Kleje do styropianu Kleje do płytek ceramicznych
Środki chemiczne:Preparaty dezynfekująco-zabezpieczające Środki uszczelniające

FAST NORMAL S
zaprawa klejowa do przyklejania płyt styropianowych

Zastosowanie

FAST NORMAL S dzięki swoim właściwościom nadaje się doskonale do przyklejania płyt styropianowych na różnego rodzaju podłożach wewnątrz jak i na zewnątrz budynku tj. beton, pustaki, cegła, tynki cementowe, cementowo-wapienne itp.

Właściwości

Zaprawa klejowa FAST NORMAL S jest suchą mieszanką mineralną, modyfikowaną syntetycznymi polimerami, mrozo- i wodoodporną o zwiększonej elastyczności.

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być równe, mocne i suche, wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy tj. kurzu, wapna, tłuszczu, resztek starych odstających powłok malarskich. W celu zwiększenia przyczepności i likwidacji zapylenia, powierzchnie zawsze należy zagruntować FAST GRUNT U lub FAST GRUNT G.

Przygotowanie i sposób użycia

Do naczynia należy wlać około 5,5 litra wody na 25 kg suchej masy i mieszając, wsypywać zawartość worka. Mieszać aż do uzyskania konsystencji jednolitej masy. Pozostawić na około 10 minut i ponownie przemieszać przed użyciem (nie dolewać wody). Tak przygotowana zaprawa nadaje się do użytku przez okres od 2,5 do 3 godzin. W trakcie robót konieczne jest okresowe przemieszanie zaprawy co około 30 minut. Przyklejanie płyt styropianowych możemy przeprowadzać na dwa sposoby. W przypadku ocieplania równych, otynkowanych powierzchni masę klejową nakładamy na płyty cienkowarstwowo za pomocą packi zębatej o zębach kwadratowych 8 lub 10 mm, a następnie przyklejamy do ocieplanej ściany. W wypadku muru nieotynkowanego zaprawę należy nałożyć na brzegach płyty pasami o szerokości 3 do 4 cm, a na pozostałej powierzchni plackami w ilości 10 do 12 (placki powinny zajmować nie mniej niż 40% powierzchni płyty). W celu polepszenia przyczepności po wstępnym związaniu zaprawy klejowej (tj. po 3 dobach) każdą płytę mocujemy dodatkowo kołkami z tworzywa sztucznego w ilości podanej w projekcie ocieplenia ale nie mniejszej niż 4 sztuki na 1 m2. Długość kołka zależna od rodzaju ściany (min. zagłębienie kołka w ocieplanej ścianie wynosi 6cm nie licząc tynku). W czasie prac bezwzględnie przestrzegać odpowiednich warunków atmosferycznych tj. unikać zbyt silnego nasłonecznienia i wysokiej wilgotności.

Wydajność

Przyklejanie płyt styropianowych około 4,0 kg suchej masy na 1 m2.

Przechowywanie

Przechowywać w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach, na paletach. Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy.

Dane techniczne

Proporcje mieszanki około 5,5 l wody na 25 kg suchej masy
Czas gotowości do pracy od 2,5 do 3 godzin
Czas otwart pracy około 20 minut
Temperatura podłoża i otoczenia od +5°C do +25°C

Opakowanie

Worek 25 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg (42 szt.).

Normy

Aprobata Techniczna ITB - AC 020: AT-15-3513/2005.
Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny nr HK/B/0701/01/2003.

Uwaga

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany.


FAST SPECJAL M
zaprawa klejowa do styropianu i zatapiania siatki

Zastosowanie

FAST SPECJAL M służy do przyklejania płyt styropianowych na wszystkich podłożach mineralnych, ceramicznych oraz do wykonywania warstwy zbrojonej przy ocieplaniu budynków w systemie FAST z zastosowaniem tynków mineralnych lub akrylowych przy zachowaniu dokładnej technologii.

Właściwości

FAST SPECJAL M jest cementowo-polimerową zaprawą wodo- i mrozoodporną, charakteryzuje się wysoką elastycznością, paroprzepuszczalnością i wytrzymałością na obciążenia mechaniczne. Nadaje się praktycznie na każdy rodzaj podłoża budowlanego.

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinny być mocne, suche i wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy (np. resztki starych luźno przylegających farb, wszelkiego rodzaju porosty, kurz i brud). Powierzchnie nasiąkliwe i pylące należy zagruntować odpowiednim gruntem firmy FAST.

Przygotowanie i sposób użycia

Zawartość worka powoli wsypywać do naczynia wypełnionego czystą wodą wodociągową stale mieszając (np. przy zastosowaniu wiertarki wolnoobrotowej z odpowiednim mieszadłem) aż do uzyskania konsystencji jednolitej zaprawy klejowej. Tak rozrobioną masę pozostawić na około 10 minut i ponownie dokładnie przemieszać (nie dolewać wody). W trakcie pracy zaleca się okresowe zamieszanie zaprawy co około 30 minut. W zależności od temperatury i wilgotności względnej powietrza tak przygotowana masa nadaje się do użytku przez okres do 3 godzin. Zaprawę klejową FAST SPECJAL M nanosi się na płyty na brzegach pasami o szerokości 3 do 4 cm zaś na pozostałej powierzchni plackami w ilości 10 do 12 (zaprawa klejąca musi pokryć nie mniej niż 40% powierzchni płyty). Przy wklejaniu siatki z włókna szklanego zaprawę klejową nanosi się na płyty ciągłą warstwą rozpoczynając od góry pasami o szerokości siatki. Zaraz po nałożeniu siatkę należy wkleić wciskając ją w masę za pomocą pacy stalowej aż do całkowitego zatopienia. Grubość warstwy zbrojonej powinna wynosić od 3 do 5 mm. Po wyschnięciu warstwy (tj. około 3-4 dni) można nanosić tynki po uprzednim zagruntowaniu tak powstałego podłoża. Nie jest dopuszczalne doszpachlowywanie po kilku dniach cienkiej warstwy kleju o grubości około 1mm. W przypadku stosowania tynków lub farb akrylowych należy bezwzględnie odczekać minimum 6 tygodni od wykonania warstwy zbrojonej.

Wydajność

Przyklejenie płyt styropianowych około 4,0 kg/m2
Wykonanie warstwy zbrojonej około 4,0 kg/m2

Przechowywanie

Przechowywać w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach w temperaturze od +5°C do +25°C. Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy.

Dane techniczne

Proporcje mieszanki około 6,0–6,5 l wody na 25 kg suchej masy
Czas gotowości do pracy do 3 godzin
Czas otwarty pracy około 20 minut
Temperatura podłoża i otoczenia od +5°C do +25°C

Opakowanie

Worek 25 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg (42 szt.)

Normy

Aprobata Techniczna ITB – AC 020: AT-15-3513/2005.
Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny nr 2/B-699/97.

Uwaga

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany.


FAST SPECJAL
zaprawa klejowa do styropianu i zatapiania siatki

Zastosowanie

Zaprawa FAST SPECJAL służy do przyklejania płyt styropianowych na podłożach mineralnych oraz do wykonywania warstwy zbrojonej przy ocieplaniu budynków systemem FAST.

Właściwości

FAST SPECJAL jest cementowo-polimerową zaprawą, wodo- i mrozoodporną charakteryzującą się zwiększoną paroprzepuszczalnością i wytrzymałością na obciążenia mechaniczne. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i przyczepnością do praktycznie każdego rodzaju podłoża budowlanego.

Przygotowanie podłoża

Podłoża powinny być mocne i wolne od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność zaprawy (np. resztki starych luźno przylegających farb, wszelkiego rodzaju porosty, kurz i brud). Powierzchnie silnie nasiąkliwe i pylące należy zagruntować odpowiednim gruntem firmy FAST.

Przygotowanie i sposób użycia

Zawartość worka powoli wsypywać do naczynia wypełnionego czystą wodą wodociągową stale mieszając (np. przy zastosowaniu wiertarki wolnoobrotowej z odpowiednim mieszadłem) aż do uzyskania konsystencji jednolitej zaprawy klejowej. Tak rozrobioną masę pozostawić na około 10 minut i ponownie dokładnie przemieszać (nie dolewać wody). W trakcie pracy zaleca się okresowe zamieszanie zaprawy co około 30 minut. W zależności od temperatury i wilgotności względnej powietrza tak przygotowana masa nadaje się do użytku przez okres do 3 godzin. Zaprawę klejową FAST SPECJAL nanosi się na płyty na brzegach pasami o szerokości 3 do 4 cm zaś na pozostałej powierzchni plackami w ilości 10 do 12 (zaprawa klejąca musi pokryć nie mniej niż 40% powierzchni płyty). Przy wklejaniu siatki z włókna szklanego zaprawę klejową nanosi się na płyty ciągłą warstwą rozpoczynając od góry pasami o szerokości siatki. Zaraz po nałożeniu siatkę należy wkleić wciskając ją w masę za pomocą pacy stalowej aż do całkowitego zatopienia. Grubość warstwy zbrojonej powinna wynosić od 3 do 5 mm. Po wyschnięciu warstwy (tj. około 3-4 dni) można nanosić tynki po uprzednim zagruntowaniu tak powstałego podłoża Nie jest dopuszczalne doszpachlowywanie cienkiej warstwy kleju o grubość około 1mm.

Wydajność

Przyklejenie płyt styropianowych około 4,0 kg/m2
Wykonanie warstwy zbrojonej około 4,0 kg/m2

Przechowywanie

Przechowywać w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, w suchych pomieszczeniach na paletach. Okres przydatności do użycia wynosi 12 miesięcy.

Dane techniczne

Proporcje mieszanki około 5,0 l wody na 25 kg suchej masy
Czas gotowości do pracy od 2,5 do 3 godzin
Czas otwarty pracy około 20 minut
Przyczepność do betonu minimum 0,50 MPa
Przyczepność do styropianu minimum 0,10 MPa
Temperatura podłoża i otoczenia od +5°C do +25°C
Odporność na temperatury od -20°C do +60°C

Opakowanie

Worek 25 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg (42 szt.).

Normy

Aprobata Techniczna ITB - AC 020: AT-15-3513/2005.
Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny nr 2/B-699/97.

Uwaga

Zalecany i podany w karcie zakres stosowania produktu bądź sposób wykonania nie zwalnia wykonawcy od prowadzenia prac zgodnie ze sztuką budowlaną i zasadami BHP. P.W. FAST gwarantuje i ponosi odpowiedzialność za jakość produktu, natomiast nie ma wpływu na sposób jego użycia i warunki w jakich był stosowany.

 
Fondaline - Charakterystyka
Zaprawy
Pustaki ceramiczne
Okna drewniane
Kleje
wiecej...  
Okna drewniane
Kleje
Pustaki ceramiczne
Zaprawy
Profile faliste
wiecej...  
więcej...
Strona główna O firmie Oferta Usługi Promocje Katalog firm Technologie Porady budowlane Forum dyskusyjne Galeria Kontakt
Copyright © FELIX 2006
Wykonanie: 2M SYSTEM