Lindab Rainline - system odprowadzania wody deszczowej firmy Lindab - od wielu lat lidera na rynku i największego producenta systemów rynnowych w Skandynawii. Bogate doświadczenie i bliska współpraca z klientami i dekarzami są podstawą do produkowania nowych i ulepszonych elementów systemu. Ciągłe ulepszanie produktów, dostosowanie się do życzeń rynku i świadomość osiągnięcia celu stworzyły zaufanie jakim cieszy się wśród klientów firma Lindab.

Lindab Rainline jest wyjątkowym, łatwym w montażu systemem rynnowym, odpowiednim dla każdego klimatu. Blacha stalowa, ocynkowana, powlekana jest obustronnie warstwą plastisolu, co powoduje, że Lindab Rainline jest odporny na wszelkie warunki atmosferyczne, wytrzymując jednocześnie duże obciążenie śniegiem i lodem. Powłoka plastisolowa chroni dodatkowo rynnę przed rdzą.

Ma to duże znaczenie w agresywnych środowiskach, np. tam, gdzie występują ośrodki przemysłowe. System jest długotrwały i nie wymaga dodatkowych konserwacji. W środowiskach agresywnych cięte krawędzie należy zabezpieczyć specjalną farbą. Należy dbać o drożność przewodów spustowych systematycznie oczyszczając rynny z liści i brudu.