Idealna rynna Kanion.

Kanion powstał przy udziale dekarzy i instalatorów. Im właśnie zawdzięcza oryginalne wzornictwo, elegancję i estetykę. Tradycyjny i jednocześnie unikalny profil rynny to cecha charakterystyczna systemu, który radykalnie zmienia wygląd każdego budynku, uwydatniając jego walory architektoniczne. Oferowane są dwa przekroje rynien - 130 mm i 100 mm.

W zależności od maksymalnej powierzchni dachu, która ma być odwadniana, rynnę o przekroju 130 mm (KANION 130) można połączyć z jednym z dwóch systemów spustowych - o średnicy 110 mm lub 90 mm. Rynna o przekroju 100 mm (KANION 100) łączy się z rurą spustową o średnicy 75 mm. System oferowany jest w czterech kolorach: ciemnobrązowym, białym, czarnym oraz czerwonym.

System KANION jest przeznaczony do wykorzystania w domach jednorodzinnych; blokach tarasowych, obiektach handlowych oraz altanach i garażach. Powstanie systemu KANION poprzedziły badania marketingowe, które pozwoliły na dokładne określenie oczekiwań użytkowników. Gruntowna znajomość rynku, dostęp do najnowocześniejszych technologii i materiałów oraz dążenie do stworzenia systemu idealnego doprowadziły do powstania wyjątkowego produktu.

KANION jest systemem rynnowym przeznaczonym dla najbardziej wymagających użytkowników. łączy w sobie elegancki wygląd z wysoką efektywnością odprowadzania wody. Efektywność hydrauliczna i funkcjonalna konstrukcja systemu umożliwiają doskonały przepływ wody nawet podcas bardzo ulewnych deszczy.

Poszczególne elementy systemu łączone są ze sobą na wcisk, a jedynie denka zewnętrzne są klejone. Dlatego też sposób montażu systemu KANION nie wymaga używania bardzo specjalistycznych narzędzi, ale aby instalacja była zamontowana prawidłowo i byto szczelna, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Rynny KANION nie wymagają absolutnie żadnej konserwacji; Cechuje je wysoka trwałość, szczelność i sprawność w odprowadzaniu wody deszczowej z połaci dachowych.


0 atrakcyjności systemu KANIONdecyduje przede wszystkim elegancki kształt i wygląd oraz jakość wykonania. Elementy systemu pakowane są w osobne worki foliowe, dzięki czemu zapobiega się ich mechanicznemu uszkodzeniu podczas transportu.

Rynny KANION są całkowicie odporne na zanieczyszczenia zawarte w wodzie deszczowej -jest to szczególnie ważne na terenach nadmorskich i w warunkach agresywnego środowiska przemysłowego.

Elementy charakterystyczne

Profil rynny został tak zaprojektowany, aby umożliwić optymalną szybkość odprowadzenia wody deszczowej, a także łatwy i szybki montaż całego systemu. Oba wywinięcia, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, mają na celu nadanie profilowi dużej sztywności, a także nawiązanie do tradycyjnego europejskiego kształtu rynien.

 

We wszystkich kształtkach elementem zapewniającym szczelność jest fabrycznie wklejana uszczelka. Ma ona dwie wargi zapewniające optymalną szczelność całego systemu.

 

łączenie odcinków rynien odbywa się przez złączki. Elementem dodatkowym jest wkładka montowana po wsunięciu dwóch odcinków rynny do wewnątrz złączki. Jej zadanie to przede wszystkim wyrównanie powierzchni wewnętrznej rynny, co w końcu prowadzi do jeszcze szybszego odprowadzenia wody z systemu. Powierzchnia jest równa i wolna od występów; podczas przepływu wody w rynnie nie tworzą się zawirowania i nie odkładają się zanieczyszczenia.

 

Elementami, które łączy się z rynną na klej, są denka zewnętrzne. Kształtki te są często narażone na wypychanie, szczególnie w sytuacji dość znacznych opadów i wysokiego poziomu wody w rynnie. Dlatego montaż denek na klej zapobiega ich wypadaniu.

 

Montaż rur spustowych, które produkowane są jako bose, wykonuje się za pomocą złączek rurowych wyposażonych w dolnej części w podwójny kołnierz. Ma on na celu korekcję wydłużeń termicznych rur.

 

Lej spustowy został tak zaprojektowany, aby jego montaż byt zarazem łatwy i szybki, jak również uniwersalny. Można go zamontować w dowolnym miejscu rynny już po zakończeniu montażu wszystkich jej odcinków.