Gutta do it - do dachu i elewacji. Bitumiczna płyta falista dla majsterkowiczów.

 
Produkt i właściwości
Podobnie jak inne nasze produkty bitumiczne, także gutta do it nie zawiera azbestu i innych szkodliwych substancji. Jest ona ponadto odporna na działanie promieniowania UV, wysoką temperaturę i mróz. Mata fala 62 x 28 mm odznacza się małymi stratami przy stosowaniu zakładek i tym samym wysoką ekonomicznością użytkową. Bitumiczne płyty faliste gutta do it posiadają strukturę wielowarstwową, co zapewnia wysoką stabilność przy niewielkim ciężarze.
 
Dziedziny stosowania
- pokrycia dachowe
- okładziny ścienne
- renowacja dachów
- do it yourself (zrób to sam)
 
 
 
 
Zalety
- korzystne cenowo
- wysoka wydajność układania
- długa żywotność
- brak konieczności nadzoru
- naturalne kolory
- bez azbestu
- podlega recyklingowi
   
   
Składowanie Przechowywać w miejscu suchym i czysty. Nie udzielamy żadnej gwarancji w przypadku występowania wilgoci i wody w miejscu przechowywania.
 
Warunki
Nachylenie dachu
Nachylenie dachu od 7° do 90°.
1) promień zagięcia od 8 m
2) łuki o promieniu od 8 m
Konstrukcja nośna Rozstawy łat wynoszą zależnie od nachylenia dachu i założonego obciążenia śniegiem i wiatrem, 62, 46 lub 31 cm.
Układanie Przeciwnie do głównego kierunku wiatru, od szczytu do szczytu, od okapu do kalenicy. Układanie na zakładkę. Przesunięcie o 1 szerokości płyty. Nie ma dlatego konieczności docinania naroży. Płyty przecinać natłuszczoną piłą.
Mocowanie GwoĽdzie Super-S-Nagel, dopuszczone w budownictwie, szeradyzowane, z uszczelką z PE 2,8/70 mm. Zakładanie: 7-10' minimum 2 fale, od 1'T - 1 fala. Zakładka płyt: min. 15 cm powyżej 10\ poniżej 10' min. 20 cm.
Łączenie na gwoĽdzie Naciągnąć sznur, ustawić płytę i zamocować ją prowizorycznie, sprawdzić jej położenie i dokonać ostatecznego połączenia na gwoĽdzie. Mocowanie pośrednie na co trzeciej fali z przesunięciem. Uwaga! Nie uszkodzić płyt - zwrócić uwagę na mocowanie gwoĽdziami każdej płyty. Łączenie na gwoĽdzie w strefie okapu, kalenicy i zakładki wykonuje się na każdym grzbiecie fali. Swobodny występ płyty nie powinien przekraczać 5 cm.
Okładzina ścienna Faliste płyty bitumiczne gutta do it są przystosowane także do okładania ścian. Należy uważać, aby dolna krawędĽ płyty usytuowana była co najmniej 20 cm nad powierzchnią terenu. Dla wielkości zakładek obowiązują te same zasady, co przy pokryciach dachowych.
Kalenica Elastyczny gąsior kalenicy nadaje się do każdego nachylenia dachu. Płyty faliste powinny kończyć się 5 cm poniżej linii kalenicy. Gąsiory mocowane są z obu stron na każdym grzbiecie fali.
Szczyt Należy stosować kątownik szczytowy lub listwę brzegową, zamykającą. Ostatni grzbiet fali powinien opierać się całkowicie na konstrukcji nośnej.
Możliwość chodzenia Wyłącznie po dobrze wyważonych deskach.
 
Materiał do mocowania
   
GwoĽdzie gutta Super-S-Nagel
ocynkowane z uszczelką Z PE Rozmiar: 2,8 x 70 mm; Opór wyjęcia: 105 kN
Gąsior kalenicowy/kątownik szczytowy
ze wzmocnieniem krawędzi z ocynkowanej blachy stalowej; Długość: 110 cm Długość netto: 100 cm
Listwa zamykająca
Cynkowana na gorąco blacha stalowa, grubości 0,5 mm, z otworami co 15 cm do mocowania gwoĽdziami; Długość: 200 cm
Haki do łapania śniegu
   
Osprzęt W programie produkcyjnym znajdują się również odpowiednio dostosowane płyty doświetlające, okna dachowe i elementy wentylacyjne. Prosimy pytać o nie naszych sprzedawców.
   
Dane techniczne  
 
Wymiary płyty: 2000 x 870 mm
Powierzchnia brutto: 1,74 m2
Powierzchnia netto: 1,50 m2
Profil fali: 62 x 28 mm
Liczba fal: 14
 
Gwarancja  
Na nasze bitumiczne płyty faliste udzielamy 10 lat gwarancji na szczelność, za wyjątkiem okoliczności siły wyższej natury klimatycznej, bądĽ mechanicznej. Okres gwarancji może być przez nas zapewniony jedynie w przypadku przestrzegania instrukcji układania, załączonej do każdego opakowania gwoĽdzi.
   
Zastrzega się prawo do odchyleń koloru i rozmiarów w granicach podanych tolerancji. Przestrzegać należy lokalnych przepisów budowlanych. Nasze zalecenia nie zwalniają od obowiązku przebadania produktu na własną odpowiedzialność. W przypadku wątpliwości prosimy zwrócić się o poradę do fachowca. Wszystkie dane i rysunki zgodne są z danymi podanymi przez producenta. Zastrzega się możliwość dokonania zmian technicznych.