CIĘCIE KONTUROWE - zaawansowany technologicznie proces precyzyjnego wycinania elementów ze styropianu. Firma TERMO ORGANIKA S.A. posiada nowoczesne urządzenie do cięcia konturowego, za pomocą którego można otrzymać każdy kształt ze styropianu. Firma jest w stanie zaprojektować i wykonać najprostsze kształty i profile oraz tak skomplikowane układy jak:

  • systemy izolacyjne w oczyszczalniach ścieków lub na wysypiskach śmieci,
  • nietypowe elementy wystroju sceny teatralnej,
  • elementy konstrukcyjne stoisk targowych.

Najczęściej realizowane projekty ilustrują rysunki poniżej:

PROFILE ELEWACYJNE - stosowane do wykańczania, uzupełniania elewacji zewnętrznych oraz do wystroju wewnątrz pomieszczeń budynku. Mogą być stosowane przy naprawie uszkodzonych lub wybrakowanych elementów budynku.

 

OTULINY - stosowane do izolacji termicznej rur, w których płynie ciecz o temperaturze dodatniej, jak i ujemnej, oraz nie przekracza temperatury 80°C. Po zamontowaniu otulina powinna być zabezpieczona np. papą lub blacha nierdzewną.

 

KLINY DACHOWE - stosowane w konstrukcji dachów płaskich w celu uzyskania spadku pozwalającego na swobodny spływ wody opadowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy kosztownego i pracochłonnego wykonania spadku na konstrukcji dachu.

 

RDZEŃ W PŁYTACH WARSTWOWYCH - idealne rozwiązanie dla płyt warstwowych, w których jedna lub obie warstwy wykonane są z blachy falistej, a rdzeń termoizolacyjny musi ściśle przylegać do powierzchni warstw zewnętrznych.

 

KORYTKA DRENAŻOWE - stosowane w systemach nawadniania m.in. w gospodarstwach rolnych i ogrodniczych, uprawach szklarniowych w celu zapewnienia optymalnego doprowadzenia i odprowadzenia wody

 

MOTYWY OZDOBNE - literki, gwiazdki, ozdobne kształty niezastąpione w tworzeniu napisów reklamowych na tablicach i bilboardach. Każdy z elementów wykonujemy w dowolnie wybranym wymiarze. Na specjalne zamówienie, po dostarczeniu rysunku technicznego, wykonujemy również każdy kształt ze styropianu