TERMO-W to nazwa handlowa płyt styropianowych samogasnących o gęstości powyżej 30 kg/m3, produkowanych przez firmę TERMO ORGANIKA S.A. na bazie surowca firmy BASF - PeriporŽ. Bazą surowca jest niskopentanowy polimer, którego zastosowanie daje racjonalne i w pełni ekologiczne korzyści.

Szczególnym wyzwaniem dla każdego materiału termoizolacyjnego jest jego zachowanie w bezpośrednim kontakcie z wilgocią. Tym samym chłonność wody materiału termoizolacyjnego powinna być jak najmniejsza, w przeciwnym razie właściwości termoizolacyjne ulegają istotnemu pogorszeniu. TERMO-W dzięki swym własnościom hydrofobowym spełnia wszystkie ww. wymagania.

Zastosowanie:

Płyty TERMO-W jako twardy, samogasnący materiał termoizolacyjny charakteryzują się strukturą o zamkniętych komórkach i gęstości powyżej 30 kg/m3, co gwarantuje bardzo dobre własności mechaniczno-fizyczne. Dlatego też w sposób szczególny nadają się jako materiał termoizolacyjny wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość mechaniczna i panują trudne warunki wilgotnościowe, jak:

  • izolacja cieplna fundamentów,
  • izolacja dachów o małym spadku (dachy "zielone" i "odwrócone"),
  • warstwy izolujące przed przemarzaniem w budownictwie drogowym.