ANGIELSKA PRECYZJA

Cornwall - wyjątkowa ceramika posadzkowa jest doskonałym połączeniem sztuki rzemieślniczej i funkcjonalności. Luksus i walory użytkowe są wyrazem komfortowego sposobu życia wymagania jakościowe uzasadnia blisko 150-letnia tradycja firmy Röben .Za wzór posłużyła urozmaicona natura z cala paleta ponadczasowych pięknych barw. Nałożone na siebie w końcowym etapie kosztownego procesu produkcji glazury wywołują oryginalna grę kolorów. Cornwall - ekskluzywna ceramika posadzkowa gwarantuje estetyczny wystrój pomieszczenia - znak kultury i przytulnej atmosfery. Otwiera się nowy świat ,świat uczuć ,harmonii ,naturalności i ponadczasowości. Ceramika posadzkowa Cornwall nie wymaga skomplikowanej konserwacji; wytrzymała i mrozoodporna ,jak wszystkie inne płytki posadzkowe firmy Röben. Nadaje się przede wszystkim do dużych pomieszczeń mieszkalnych ,holi ,ogrodów zimowych ,tarasów i lodżii nie cudowne ze jeszcze dziś mamy tak wyjątkową ceramikę posadzkowa o trwałej wartości ?

SUBTELNE ODCIENIE GRANITU

Odcienie w serii BALTRUM powstają dzięki mieszankom wysokogatunkowej glinki ,która w czasie wypału otrzymuje strukturę barw podobna do granitu. Jeżeli chodzi o jakość, nie ma żadnych różnic w porównaniu z innymi płytkami posadzkowymi firmy Röben. Jasne odcienie barwy są tak samo trwale jak granit antracytowy.I takie tez pozostają. Odrobina fantazji i odważne projekty pozwalają ulozyc jasne i ciemne płytki posadzkowe w rożne wzory .Na przykład płytki ułożone w szachownice ,obramowanie powierzchni lub podłoga ułożona w figury geometryczne. W pomieszczeniach i na zewnątrz. Posadzka nie zawsze musi być w jednym kolorze. Ceramiczne płytki posadzkowe BALTRUM DESIGN.- to dwa kontrastujące ze sobą odcienie i ciekawe kształty. To niewyczerpane źródło kreatywnego tworzenia. Kolory : granit jasnoszary i granit antracytowy. Klasyczny wymiar: 300 x 300 mm. Metoda: Strumieniem wody o grubości włosa przecina się pod niezwykle wysokim ciśnieniem każdorazowo jedna jasna i jedna ciemna ceramiczna płytkę posadzkowa. Powstałe w ten sposób elementy można z dokładnością co do milimetra dopasować tworząc kwadrat. Mozliwosci kombinacji są nieskonczone. Zgodnie z upodobaniem powstają symetryczne wzory, ornamenty, dekoracje i ozdobne listwy.

WYGODNE MIESZKANIE W WIELU KOLORACH

Ceramika posadzkowa FRIESLAND jest nieglazurowana, co nie znaczy, ze mniej odporna od glazurowanych płytek posadzkowych firmy Röben . Nieporównywalne zalety : niezwykła wytrzymałość ,nieskomplikowana konserwacja i absolutna mrozoodporność charakteryzują cala serie. Ceramika posadzkowa FRIESLAND jest dostępna w czterech kolorach. Obok odcieni granitu oferujemy klasyczne odcienie czerwieni, tonacje charakteryzujące te serie. Wystepujaca w naturze czerwień ma wiele odcieni. Skojarzenia z rola, gleba, ziemia dają uczucie ciepła i stwarzają przytulna atmosferę. To uczucie w połączeniu z naturalnymi materiałami budowlanymi, jak drewno i cegła licowa z gliny, staje się jeszcze głębsze.

PLYTKI KLINKIEROWE

W gospodarstwie domowym, w miejscu przeznaczonym do pracy stosuje się ognioodporne płytki klinkierowe. Płytki klinkierowe wytrzymują próbę twardości nawet w pomieszczeniach przemysłowych. Jeżeli do pomieszczenia gospodarczego musi zostać wsunięta pralka lub zamrażarka szafkowa, dzięki ułożeniu tych płytek nie ma żadnego problemu . Krawędzie płytek klinkierowych chronione dzięki fudze wykonanej w kształcie litery V przed uszkodzeniami. Wąskie fugi umożliwiają swobodne przesuwanie ciężkich przedmiotów po powierzchni. Oprócz tego ognioodporne płytki klinkierowe absolutnie wodoszczelne. Na podłodze z takich płytek nie pojawiają się plamy. By można było dopasować kolor podłogi do wystroju wnętrza, dostępne płytki klinkierowe w 6 szlachetnych odcieniach granitu. Dlatego nawet w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy możecie się państwo czuć doskonale.

PLYTKI POSEDZKOWE NIE MUSZA BYC ZAWSZE KWADRATOWE

Kto woli żywszy obraz spoiny, może go uzyskać przy pomocy prostokątnych płytek klinkierowych firmy Röben o małych formach. Jest tak dużo możliwości ułożenia wzorów, ze można ożywić posadzki nawet w małych pomieszczeniach i korytarzach. Państwa twórczej inwencji pozostawiamy wybór odpowiedniego koloru. W większych pomieszczeniach, salach konferencyjnych inwencja twórcza nie zna granic. Z płytek klinkierowych można układać fantazyjne wzory: ornaty, struktury geometryczne, mozaiki lub motywy dekoracyjne w formie pasa. Posadzka ułożona z prostokątnych płytek klinkierowych firmy Röben ma takie same właściwości jak posadzka ułożona z płytek o kwadratowym kształcie. Jest bardzo wytrzymała, łatwa w konserwacji i mrozoodporna.