Oszczędza energię ,daje wiele zadowolenia : pustak ceramiczny Poroton firmy Röben.

Nieruchome powietrze jest najlepszą izolacją cieplną .Miliony porów znajdujących się w każdym bloku Porotonu tworzą poduszkę powietrzną. Nawet jednowarstwowe ściany o zwykłej grubości spełniają ostre wymogi norm o ochronie cieplnej - bez dodatkowych materiałów izolacyjnych.Dzięki temu do budowy domu zużywa się mniej materiałów i oszczędza kosztowną energię cieplną.

Przyjemnie mieszka się w domu z cegły Poroton firmy Röben,której zaletą mikroporowatość pozwalająca na odprowadzanie wilgotnego powietrza na zewnątrz,powstającego w czasie gotowania, kąpieli itp.Dzięki tej właściwości o każdej porze roku w domu panuje odpowiednia temperatura.Pustaki ceramiczne Poroton dostępne są w różnych wymiarach i o różnych kształtach.Stosuje się je w konstrukcjach ścian piwnicznych, nośnych,osłonowych i działowych.

Zgodnie z przekrojem domu w stanie surowym, pokazano, że system oferowany przez firmę Röben jednorodnego sposobu budowy.
Proszę kliknąć na odpowiedni numer, aby zapoznać się z danym rodzajem cegły Poroton.

 

Małe formaty Porotonu w 3 wymiarach : NF, 2 DF i 3 DF służą do układania warstw wiążących lub stawiania ścian działowych.

Szybciej buduje się ze szlifowanych bloków Porotonu łączonych klejem a nie zaprawą.Grubość ścian odpowiada grubości bloku.

Bloki Porotonu używane do murowania ścian konstrukcyjnych dostępne w wymiarach 17,5 cm,24 cm,30 cm i 36,5 cm (grubość ścian).

Bloki Porotonu ścian działowych można stosować również w murze dwuwarstwowym.

Zastosowanie bloku Porotonu o grubości ściany 17,5 cm i 24 cm na ściany działowe domu i mieszkań i klatki schodowej to dodatkowa ochrona przed hałasem.

Poroton w kształcie litery U dla tradycyjnych podciągów dostępny o 4 gróbościach ścian: 17,5 cm,
24 cm, 30 cm i 36,5 cm.

Za pomocą gotowych nadproży można szybko i pewnie przekryć otwory w murze.W miejscach kotew można również umieszczać gotowe elementy o długości do 3,50 m..

Dzięki gotowym nadporożom pokrycie otworów w murze przebiega szybko, nie wymaga żadnych przerw technologicznych.

W ofercie firmy znajdują się gotowe elementy nadproży produkowane ze wszystkich rodzajów cegieł klinkierowych i licowych, pozwalające oszczędzić czas w porównaniu z tradycyjnie wykonywanymi nadprożami.

Firma Röben oferuje gotowe elementy stopni schodowych o standardowych długościach i w każdym zamówionym wymiarze,
co pozwala oszczędzić czas przygotowania tradycyjnych stopni.

Cegły klinkierowe i płytki okładzinowe stosuje się jako elewację domu stanowiącą dodatkową ochronę przed deszczem. Niezliczona ilość formatów ,kolorów i struktur powierzchniowych wyrobów firmy Röben pozwala na swobodne kształtowanie elementów budowli