Klinkier ceramiczny, jakiego dotąd nie było - DURHAM wyjatkowy klinkier ceramiczny.

Oryginalny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju biały klinkier - DURHAM. Formowany ze słynnej glinki westerwaldzkiej,uszlachetnianej w specjalnym procesie technologicznym. Każdy z nich to unikat. DURHAM perłowobiały to wyraz indywidualizmu i ekskluzywności, stworzony dla bardzo przytulnego domu stojącego w środku uroczego ogrodu.

Z regionu Westerwald pochodzi również inny klinkier ceramiczny. Nazywa się MONTBLANC. Jego szczególną cechą jest nowa powierzchnia,która przypomina swą nieregularną strukturą porośniętą skałę masywu górskiego. Są to prawdziwe cegły klinkierowe firmy Röben,wypalane w taki sposób,że nie wchłaniają kurzu.

DURHAM i MONTBLANC pozostają białe-raz na zawsze.
A która ładniejsza? To rzecz gustu.

Zupełnie biały klinkier ceramiczny.

Białe domy wyglądają jasno i przyjemnie nie tylko na słonecznym Południu. Do białych elewacji można dopasować kolorowe dachy, barwnie lakierowane ramy okienne i drzwi. Biały kolor kontrastuje z zielenią ogrodu. W ofercie firmy Röben są dwa odcienie bieli : perłowa i kremowa, które zachowują kolor niezależnie od warunków pogodowych. Brud nie osadza się na powierzchni białej cegły klinkierowej wypalanej w specjalny sposób.Takie elewacje nie wymagają praktycznie konserwacji.

Kolory - pojedynczo i w zestawieniach.

Dziś wszystko jest możliwe i zależy od upodobań.Widać to na wielu elewacjach; różne formy,ciekawe zestawienia elementów,soczyste kolory . Obok bieli firma Röben produkuje szary,czarny i pomarańczowy cieniowany klinkier ceramiczny. Powstają naturalne barwy uzyskiwane wyłącznie z mieszanek gliny najwyższej jakości. Dlatego są światłoodporne i zachowują swoje piękno przez długi czas. Ciemny klinkier ceramiczny z jasną spoiną ma swój urok, podobnie jak białe cegły z ciemnymi akcentami.

Cegły glazurowane mają różne kolory. Okalają okna i drzwi,dodają barw kolumnom, pozwalają ułożyć fantazyjne wzory. Lśniące i nieprzezroczyste glazury ożywiają matowe powierzchnie - zdecydowane, mocne kolory z delikatnymi pastelowymi odcieniami. Paleta firmy Röben to 21 standardowych kolorów. Na nie wypalone jeszcze cegły nanosi się podwójnie glazurę,która dopiero w temperaturze 1260°C łączy się z cegłą klinkierową.

Klasyczny czerwony kolor cegły.

Cegła klinkierowa firmy Röben jest produkowana w 6 typowych barwach, a czerwona jest jedną z nich obok koloru jesiennego liścia, czerwononiebieskiego podpalanego, brązowoniebieskiego, czerwonego i cieniowanego. Jedna ładniejsza od drugiej. To typowe dla cegieł firmy Röben.

Kto ceni tradycyjne wartości i chciałby wypełnić tradycją nowe życie, wybiera do swojej budowy sprawdzone formy i materiały budowlane - popularne w danym regionie. Domy z wypalonej cegły są do dziś wzorem zdrowej i solidnej budowli. W harmonii z tradycją i postępem.