Cegła z bogatą tradycją i przyszłością. Żaden inny materiał budowlany nie ma tak bogatej przeszłości jak cegła. Przyszłość z cegłą jest również bardzo obiecująca. Przemawiają za tym: rosnąca świadomość konieczności oszczędzania energii i wzrost stopy życiowej.
Dwuwarstwowy mur z warstwą powietrza i cegłą licową firmy Röben sprawia,że w zimie jest przytulnie i ciepło w mieszkaniu.Przy rosnących kosztach energii jest to bardzo opłacalne.

Przedstawione przykłady dowodzą,że z cegły licowej firmy Röben można wykonać róznorodne elewacje. Nowoczesna architektura,bogactwo pomysłów i proponowane przez firmę Röben różne kształty i powierzchnie - to nowe,niezliczone możliwości pełnego ekspresji wyrażania uczuć i realizacji marzeń.

Stosowanie dawnych technik wypału pozostawia resztki węgla na cegle. Ślady "wypalonego węgla" na licu każdej cegły wywołują charakterystyczną czerwononiebieską grę kolorów .To,co kiedyś było przypadkowe,niezamierzone, dziś w firmie Röben wprowadzane jest celowo. Cegła licowa DITZUM "Kohlebrand" firmy Röben ma wyraźne ślady wypału węgla , jak na historycznym wzorze. Cegła licowa NF HOOKSIEL erzblau podpalana Cegły licowe firmy Röben są dostępne w różnych kolorach i o różnej fakturze lica.

Każda cegła jest pojedynczym egzemplarzem o rustykalnym wyglądzie lica. Cegły licowe firmy Röben " Formback" , " Kleibrand" i " Wasserstrich " odznaczają się najwyższą jakością i wyglądają tak ,jak byłyby formowane ręcznie .Są dostępne w 3 formatach i 7 kolorach .Podobieństwo z dobrą ,starą cegłą jest widoczne.