Wygląda jak murowana : okładzina ścienna do wnętrz...

Jeśli ścianę wyłożymy okładziną ścienną,ożywimy jej powierzchnię. Wystarczy zastosować kilkumilimetrowej grubości płytki klinkierowe zwane okładziną ścienną. Do odnowienia powierzchni ściany nie jest potrzebna cegła klinkierowa czy licowa. Dodatkową zaletą wykorzystania okładziny jest fakt, że układanie jej nie wymaga żadnych umiejętności - ją się po prostu nakleja.

Do wszystkich rodzajów cegieł klinkierowych i licowych można dopasować odpowiedni rodzaj okładziny ściennej. Bardzo ważne : firma Röben oferuje do okładzin ściennych odpowiednie płytki narożne na kąty zewnętrzne.Gdy wszystko jest zaspoinowane,nie widać różnicy między ścianą z okładziny klinkierowej a ścianą murowaną.

Murowane czy klejone ? Dzięki płytce narożnej firmy Röben - optycznie nie do rozróżnienia. Nadproża okienne i parapety sprawiają wrażenie elewacji murowanej.

Gdyby ktoś tego jeszcze nie wiedział - ta elewacja nie jest murowana !

Po kilku latach na elewacji tynkowej powstają rysy.Kolor płowieje a tynk odpada. Należy odnowić tynk .Zaczyna się od kosztów związanych z ustawieniem rusztowania a kończy znaczną kwotą .Ciągle nowe wydatki. Najlepsze rozwiązanie : okładzina ścienna firmy Röben - wypalana w taki sposób ,że kurz zmywany jest w czasie każdego deszczu .Elewacja pozostaje bardzo długo czysta .Narożniki zewnętrzne i framugi pokrywa się płytką kątową firmy Röben .W ten sposób powstaje optyczne wrażenie ściany murowanej z cegieł .Każdy szczegół jest dokładnie przemyślany.