Płyty gipsowo - kartonowe z krawędzią Norgips S

Krawędź Norgips S - krawędź spłaszczona. Krawędź ta pozwala stosować taśmę samoprzylepną z włókna szklanego bezpośrednio na połączenie oraz stosować taśmę papierową na podkład z masy gipsowej.

 

NORGIPS GKB standardowa 9,5 mm

Szerokość - 1200 mm
Długość - 2000, 2600 mm

Płyta przeznaczona jest do pokrywania ścian i sufitów w pomieszczeniach, gdzie wilgotność względna nie przekracza 70%. Posiada obłożoną kartonem i spłaszczoną dłuższą krawędź oraz równo obciętą krawędź krótką.

 

NORGIPS GKB standardowa 12,5 mm

Szerokość - 1200 mm
Długość - 2000-3000 mm

Płyta przeznaczona jest do pokrywania ścian i sufitów w pomieszczeniach, gdzie wilgotność względna nie przekracza 70%. Posiada obłożoną kartonem i spłaszczoną dłuższą krawędź oraz równo obciętą krawędź krótką. Grubość i wytrzymałość tej płyty jest większa niż GKB standard 9,5mm.

 

NORGIPS GKF ognioochronna 12,5 mm

Szerokość - 1200 mm
Długość - 2600, 3000 mm

Płytę stosuje się w celu uzyskania dodatkowego zabezpieczenia przeciwpożarowego ścian, sufitów, słupów i dźwigarów w pomieszczeniach, gdzie wilgotność względna nie przekracza 70%. Posiada obłożoną kartonem i spłaszczoną dłuższą krawędź oraz równo obciętą krawędź krótką. Rdzeń zbrojony jest włóknem szklanym.

 

NORGIPS GKF ognioochronna 15 mm

Szerokość - 1200 mm
Długość - 2600 mm

Płytę stosuje się w celu uzyskania dodatkowego zabezpieczenia przeciwpożarowego ścian, sufitów, słupów i dźwigarów w pomieszczeniach, gdzie wilgotność względna nie przekracza 70%. Posiada obłożoną kartonem i spłaszczoną dłuższą krawędź oraz równo obciętą krawędź krótką. Rdzeń zbrojony jest włóknem szklanym. Odporność ogniowa tej płyty jest większa niż GKF 12,5 mm.

 

NORGIPS GKFI ognioochronna impregnowana 12,5 mm

Szerokość - 1200 mm
Długość - 2600 mm

Płytę stosuje się w celu uzyskania dodatkowego zabezpieczenia przeciwpożarowego ścian, sufitów, słupów i dźwigarów w pomieszczeniach, gdzie wilgotność względna może przekraczać 70%, lecz nie więcej niż 85%, jednak nie dłużej niż 12h na dobę. Posiada obłożoną kartonem i spłaszczoną dłuższą krawędź oraz równo obciętą krawędź krótką. Do rdzenia dodane są zbrojenia z włókna szklanego oraz substancja hydrofobowa (silikon, parafina).

 

NORGIPS GKBI impregnowana 12,5 mm

Szerokość - 1200 mm
Długość - 2600, 3000 mm

Płyta przeznaczona jest do pokrywania ścian i sufitów w pomieszczeniach, gdzie wilgotność względna może przekraczać 70%, lecz nie więcej niż 85% i nie dłużej niż 12h na dobę. Posiada obłożoną kartonem i spłaszczoną dłuższą krawędź oraz równo obciętą krawędź krótką. Do rdzenia dodana jest substancja hydrofobowa (silikon, parafina).

 

NORGIPS GKB renowacyjna 6,5 mm

Szerokość - 1200 mm
Długość - 2600 mm

Płyta przeznaczona jest do pokrywania ścian i sufitów w pomieszczeniach, gdzie wilgotność względna nie przekracza 70%. Znakomicie nadaje się do zastosowania w zadaniach remontowych. Zalecana do wkonywania krzywizn o małych promieniach, jednak nie mniejszych niż 300 mm. Posiada obłożoną kartonem i spłaszczoną dłuższą krawędź oraz równo obciętą krawędź krótką.