Gips szpachlowy do płyt gipsowo-kartonowych z zastosowaniem taśmy

Ilość na palecie(szt.)/Waga opakowania(kg) 200 szt. po 5 kg ; 40 szt. po 25 kg
Zastosowanie Gips szpachlowy przeznaczony jest do ręcznego szpachlowania spoin z użyciem taśmy. Może być również stosowany jako klej do płyt gipsowych na wpust i pióro.
Przygotowanie
materiału
Gips szpachlowy należy wsypać do czystej wody w stosunku 1 l wody na 1,5 kg gipsu szpachlowego. Następnie należy dokładnie wymieszać oba składniki do momentu uzyskania bezgrudkowej masy. UWAGA: Nie należy stosować mieszarki mechanicznej.
Czas wykorzystania Od wsypania do początku wiązania materiału - około 50 minut.
Przygotowanie podłoża Podłoże powinno być wytrzymałe, suche i wolne od zanieczyszczeń.
Sposób użycia 1. Wypełnić szczeliny spoin przygotowaną mieszanką. Następnie na całej powierzchni ułożyć taśmę.
2. Kiedy spoina wyschnie, nanieść świeżą i szpachlować powierzchnię na szerokość około 18cm. W celu ostatecznego wykończenia można dodatkowo zaszpachlować powierzchnię o szerokości 20-30cm. Po wyschnięciu całą powierzchnię wyszlifować.
Zużycie materiału dla płyt gipsowo-kartonowych - 400g/m2
Pakowanie Worki 5kg i 25kg
Składowanie Przechowywać w suchym pomieszczeniu na drewnianych paletach.
   

Gips szpachlowy do płyt gipsowo-kartonowych bez stosowania taśmy

Ilość na palecie(szt.)/Waga opakowania(kg) 200 szt. po 5 kg ; 40 szt. po 25 kg
Zastosowanie Gips szpachlowy przeznaczony jest do ręcznego szpachlowania płyt gipsowo kartonowych bez stosowania taśmy. Można go używać do połączeń płyt gipsowo-kartonowych o krawędziach półokrągłych spłaszczonych oraz sfazowanych.
Przygotowanie
materiału
Gips szpachlowy należy wsypać do czystej wody w stosunku 1,2 litra wody na 2,5 kg gipsu szpachlowego. Następnie należy dokładnie wymieszać oba składniki do momentu uzyskania bezgrudkowej masy. UWAGA: Nie należy stosować mieszarki mechanicznej.
Czas wykorzystania Od wsypania do początku wiązania materiału - około 50 minut.
Przygotowanie podłoża Płyty gipsowo-kartonowe należy mocować w sposób trwały na nośnej konstrukcji w stanie suchym i czystym; obszar szczelin oczyścić z pyłu. Szerokie szczeliny oraz miejsca uszkodzone wypełnić gipsem szpachlowym.
Sposób użycia 1. Wypełnić szczeliny spoin przygotowaną mieszanką. Po około 40 minutach usunąć nadmiar nadmiar materiału wystający poza lico.
2. Nanieść drugą warstwę i wyrównać z powierzchnią płyt. Gipsem szpachlowym należy pokryć także elementy mocujące. Nieznaczne nierówności wyrównać za pomocą szlifierki, bezpośrednio po związaniu materiału szlifować.
Pakowanie Worki 5kg i 25kg
Składowanie Przechowywać w suchym pomieszczeniu na drewnianych paletach.
   

Klej do płyt gipsowo-kartonowych

Ilość na palecie(szt.)/Waga opakowania(kg) 40 szt. po 30 kg
Zastosowanie Klej gipsowy ma zastosowanie w przyklejaniu pyt gipsowo-kartonowych na murze i betonie.
Przygotowanie
materiału
Klej wsypać do około 18 litrów czystej wody i po około 5 minutach wymieszać aż do uzyskania jednolitej, bezgrudkowej masy.
Czas wykorzystania Od wsypania do początku wiązania materiału - około 60 minut.
Przygotowanie podłoża Podłoże powinno być wytrzymałe i zabezpieczone przed wpływem wilgoci. Należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości po malowaniu i tynkowaniu. Podłoże silnie chłonne (np. gazobeton) powinno być wcześniej dobrze zwilżone lub poddane działaniom zmniejszającym chłonność
Mocowanie pyt gipsowo-kartonowych Płytę należy położyć na płaskim podłożu i za pomocą kielni nanieść paski kleju do płyt gipsowo-kartonowych wzdłuż długich krawędzi płyty. Na pozostałej powierzchni nanieść punktowo klej w odstępach 30-35cm.
UWAGA! Klej do płyt gipsowo-kartonowych nanoszony jest na tę stronę płyty, która posiada stempel. Po zakończeniu czynności przygotowawczych płytę należy starannie docisnąć do ściany i po osadzeniu wypoziomować. Podczas procesu wiązania nie należy ruszać płyt.
Zużycie materiału Około 30kg/6m2 - dla płyt gipsowo-kartonowych
Pakowanie Worki 30 kg.
Składowanie Przechowywać w suchym pomieszczeniu na drewnianych paletach.